Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Pomalu se probouzíme ze spánku aneb kotel proti Chomutovu

14. srpna 2009 v 09:37,  Reportáže

31.jpg

Letní otupělost, pomalý start, mírný nezájem, i tak by se dalo charakterizovat vystoupení fans Sparty v utkání letního poháru proti Chomutovu. Zablýská se v příštím pohárovém souboji Tipsport Cupu na lepší časy?

Sluneční paprsky a vstupenka za 50,- Kč vystihují atmosféru plaveckého bazénu někde v Podolí, ale kdeže! V Holešovicích hraje spartička hokej, no hokej, spíše takovou letní přípravu.

Report z utkání si můžete přečíst zde.

Několik stovek sparťanských fanoušků si čtvrteční zápas proti Severočechům nenechalo ujít. Východní tribuna se zdála opticky trochu zaplněná, ve sparťanském kotli se v tu chvíli „tísnilo“ něco přes stovku fans. Slabá návštěva? Nedivme se, příprava proti prvoligovému týmu v letních měsících prostě netáhne.

Klasický obrázek diváka na skupinky sparťanů roztroušených po celém kotli. Až za zvuku megafonu se stavíme v šik a začíná se pořádně fandit. Známé pravidlo v Česku, že předváděné hře odpovídá i fandění je naplněno a tak se první polovina utkání odehrává ve stylu tréninku, pro někoho oprášení pokřiků po vynucené letní přestávce.

Ale našli se i světlé chvilky. S vstřelenými góly kotel ožívá a v závěru si dokážeme vystřihnout hezký, několik minut trvající chorál („lalalalalalala“ pozn. Autora) v rytmu bubnů a asi 50 dobře naladěných fanoušků. Tribuna jak je „na východě“ běžné je tichá, bez života, místy se skupinky nadšenců přidávají a za to jim dík. 

Do negativních okamžiků utkání patří určitě výkřiky rádoby náctiletých fanatiků z Letné, J*de Slavie na hokejové utkání proti Chomutovu (ano, se Slávií toho mnoho společného nemá) prostě nepatří! I tak se po konci závěrečné sirény hezky loučíme s hráči a odcházíme domů s myšlenkou, že takhle by to v sezoně nešlo a je toho ještě hodně co vylepšovat. Hlavně návštěvy!

Foto: hcsparta.cz


- admin -

 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.