Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Pokleslá televizní zábava: Když Spartu odrovná Kladno

24. října 2011 v 20:25,  Reportáže

S hokejovou Spartou je život jako na houpačce. Jednou stoupáte strmě nahoru, v zápětí letíte držkou k zemi. Do druhé čtvrtiny letošního ročníku vykročili sparťané levou nohou a s šátkem uvázaným přes oči. Vystoupení Sparty před kamerami by mohlo již brzy aspirovat na ocenění "Televizní propadák roku 2011". V ospalém nedělním utkání bralo bonusový bod za výhru v prodloužení Kladno. Přiznejme, zaslouženě.

Znáte také nefalšovanou nedělní pohodu? Na stole uklizeno, ústa vyčerpána přežvykováním specialit sváteční tabule. Procházka neuškodí, ovladač při ruce jako bonus a na programu sportovní přenosy, v lepším případě hokej, či anglický fotbal. Osobně jsem dal přednost čerstvému vzduchu a procházce do Holešovic, avšak aktuální utkání Sparty, na televizních obrazovkách cirkusu Černý a kabaretu Kindernay, by se dala charakterizovat pouhým slovem. KATASTROFA.

Po nevýrazném výkonu v Mladé Boleslavi (1:2 po s. n.) zasáhla těžká sparťanská nuda z televizních obrazovek i derby pražských „S“ (1:0 pro Slavii po s. n.). Buďte na pozoru. Vir se zřejmě rozšiřuje dále. V dalším „středočeském“ derby uspalo Spartu tentokrát Kladno a věřte, nevěřte. První branku opět přineslo až prodloužení, jmenovitě hokejka kladenského Hovorky.

Pokusil jsem se vypsat body sparťanského nedělního trýznění fanouška, které rozhodly o osudu utkání, vystihujícího nejlépe slovem katastrofa.

Kompaktní klub Kladno. Otloukánek sezon uplynulých se pod pomyslným bičem Jaromíra Jágra zvedl do pozoru. Kladno již není odevzdanou ovečkou, jdoucí na porážku, nýbrž poměrně dobře fungujícím souborem, který dokáže tasit trumfy v pravý okamžik. Byli to nakonec Rytíři, kteří dirigovali tempo jinak zápasu bez větších příležitostí.

Anabáze sparťanské přesilovky. Výběrové řízení na tvůrčí skupinu, chcete-li sparťanského dirigenta hry v početní výhodě, vypsáno jest, avšak hlavní role je stále neobsazena. Přesilovka se od počátku sezony nedaří, nedostatek invence a opakované chyby v rozehrávce Spartě zlomily vaz.

Tomáš Pöpperle je jasnou jedničkou brankoviště. Utkání skončilo po šedesáti minutách bez branek a nejlepší práci v dresu Sparty opět odvedl „Pepis“. Kvalitní brankář jde štěstíčku naproti.

Adresát přihrávky nezastižen. Hodně častý jev sparťanského přechodu do protiútoku. Puk na paty, do ztracena. Díky nepřesnostem v rozehrávce skončilo utkání s Kladnem bez branek a diváky upřímně nudilo.

Slovák Sersen, obránce s tahem na branku. Když útočníci neví kudy kam, puk si vezme do parády Michal Sersen a s jednoduchostí a hlavou vztyčenou vyveze puk přes celou délku hřiště. Nebojí se zakončit, bývá však často nepochopen spoluhráči.

Tenkrátova hrubka rozhodla o osudu utkání. Podivné představení tak ukončil kladenský Hovorka, jenž patnáct sekund před koncem prodloužení přisoudil bonusový bod právě Rytířům.

Rozhodčí je mrkev a mrkev je vůl. Nemám ve zvyku stěžovat si na výkony rozhodčích, avšak režie pod taktovkou pana Husičky opět úřadovala. Za pomoci televizního archivu si velmi rád připomenu odpískaný ofsajd kapitána Broše a některé další lahůdky v podání pánů v pruhovaném. Opakované záběry sporných situací jsou na tuzemských „kostkách“ velkým nedostatkem.

Obrana skřípala, stejně tak doména posledních zápasů, a to hra v oslabení. Několikrát jsem bědoval, láteřil, nadával, prakticky i puk pohledem vytlačoval z brankoviště. Hru ve čtyřech umíme na Spartě lépe!

Fracek Kafka. Přehnaně motivovaný jedinec, jenž se málem dostal do křížku i s Kočím. Dnes již kladenský hokejista hrál proti „svým“ tvrdě, svižně, v některých pasážích hry se tvrdost proměnila na zákeřnou prasárnu, zasluhoval by políček.

A závěrem? Spartu čekají v posledním říjnovém týdnu tři velmi těžké zápasy, z toho dva na hřištích soupeřů. Cesta do Plzně a tuhý boj o tři body na horké půdě města piva již tuto středu. Sparta stále bojuje o první příčky, buďte u toho také!

Autor: KubaSF