Nejlepší výkon Sparty ve stínu piety

21. října 2011 v 12:00,  Reportáže

Jak už to tak bývá, tak život přináší hezké i velmi smutné události. Bohužel včerejší zápas byl tou druhou možností. Ve středu ráno, po statečném boji opustila naše fanouškovské řady jedna z nás. Byla to bytost, kterou jsme měli všichni rádi a se kterou jsme si užili hodně krásných chvil.

I proto jsme se těžce vyrovnávali s tímto faktem a narychlo se domluvili na pietě, která se měla konat co nejdříve. Připadla tedy na první zápas v pořadí - s Plzní.

Před zápasem jsme se snažili domluvit s představiteli klubu na minutě ticha, ale bohužel nám nebylo vyhověno. Po domluvě klubu s pozůstalými byla pieta uskutečněna v první komerční přestávce - plán byl tedy takový - do 1. komerční přestávky nefandit, o první komerční přestávce vytáhnout 27 x 2 m velký vzpomínkový transparent, na který se složili fanoušci mezi sebou. Podařilo se také domluvit s Plzeňáky na tom, aby fandili dnešní zápas sportovně a bez vulgarit vzhledem k okolnostem. Takže velký dík do Plzně.

Prvních pár minut klání nepřineslo žádné šance. V 5. minutě překvapil přítomné gól hostujícího Lva, který vypálil hned po vhazování. Sparta kontrovala o dvě minuty později Ivanem Rachůnkem, který proměnil přesilovou hru a vyrovnal. Chvíli poté následovala komerční pauza, ve které byl vytažen již zmíněný transparent.  Publikum vstalo a tímto způsobem vzdalo hold. Ač značně otřesení, snažili jsme se, fandit z plných plic, protože ona by si to tak třeba přála. Do konce třetiny Sparta orazítkovala tyč, ale gól již nepadl ani na jedné, ani na druhé straně.

Fanoušci se po přestávce ani nestačili usadit a už si mohli zařvat gól. To když Troy Millam propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Rozhodčí však dělal vše proto, aby dostal hostující tým do zápasu, když poslal hodně přísně domácí do tří. Sparta se bránila srdnatě, po návratu Yoricka Treilleho z trestné lavice to byl právě francouzský bourák, který v úniku našel Ivana Rachůnka a ten se bravurně trefil přímo pod výko Mazancovi branky. Domáci opět nastřelili tyč, to když se proháčkoval až před hostujícího gólmana obránce Kasík. Chyběly centimetry, ale i tak se šlo do šaten za velmi příznivého stavu 3:1!

V úvodu třetího dějství poslal Spartu rozhodčí opět do tří. Zejména David Kočí by mohl vyprávět o tom, jak bídná kvalita rozhodčích naší extraligu píská. Toto oslabení jsme však opět zdárně přežili a chvíli před koncem zápasu pečetil v přesilové hře na 4:1 Petr Tenkrát.

Výkon v dnešním zápase byl zcela jistě nejlepším výkonem dosavadní sezóny. Sparta zaslouženě zvítězila, byla všude o krok dříve, hosty jasně předčila. Bylo to představení Ivana Rachůnka, Tomáše Pöpperleho a hlavně Markétky, které hráči poslali do sparťanského nebe tři bodíky. V takovýchto chvílích se ukáže pravý charakter lidí. Bylo proto neskutečně milé a ohleduplné od Ondřeje Kratěny a Adama Svobody, že přišli zapálit svíčku. Z hráčů Sparty, potažmo vedení se nikdo neukázal...

Velký dík patří všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na transparentu. Také samozřejmě fanouškům Plzně, kteří se zachovali i přes svou pověst skvěle a zápas se tedy mohl obejít bez zbytečných vulgarit a podobných nežádoucích emocí.  Vyjadřujeme všem pozůstalým upřímnou soustrast. Sparťanská hokejová rodina přišla o jednoho ze svých nejzapálenějších členů, avšak  v našich srdcích tu je stále!