Výhra nad mistrovským Třincem? To se počítá

9. října 2011 v 22:38,  Reportáže

Trvalo to pár zápasů, ale konečně to přišlo. Sparta si připsala první domácí vítězství v sezoně, i když až po samostatných nájezdech, proti mistrovskému Třinci. Potěšitelné bylo, že tahle výhra i přes zaváhání na konci zápasu byla vybojovaná a vydřená. Co naopak moc radost neudělalo, byla návštěva. Tři a půl tisíce diváků na zápas s loňským mistrem je zkrátka sakra málo.

Při příchodu k Tesla Areně jsem měl přitom pocit, že by to tentokrát mohla být slušnější divácká kulisa. Jenže až při příchodu do útrob arény mi došlo, že to, že na ulici bylo vice fanoušků, bylo způsobeno jen mým pozdním příchodem. Kdybych dorazil jako vždy hodinu před zápasem, asi bych zase neviděl ani nohu.

Sparťané oproti duelu s Vary tentokrát začátek zápasu nezaspali a Třinec zatlačili. Nutno podotknout, že jim k tomu soupeř pomohl stupidními vyloučeními za vyhození puku mimo hrací plochu z obranného pásma.

Při jedné z přesilovek (5 na 3) přišlo rychlé ťuk-ťuk-ťuk a rychlou kombinaci po ose Ton-Rachůnek do prázdné branky zakončil kapitán Michal Broš. Tři minuty před přestávkou dostal mladší z bratrů Rachůnkových možnost samostatného nájezdu poté, co ho jeden z třineckých obránců podrazil. Jenže Hamerlíkovy betony sklaply včas.

Nemám rád novinářská klišé, ale jedno zkrátka nejde nepoužít. Naplnilo se pravidlo nedáš-dostaneš. Třinec se zformoval a po jednom z útoků 70 sekund před první sirénou srovnal. Polanského nahození jaksi podivně, až nepochopitelně, dostal za Pöpperleho Hudec.

Sparta si ve druhé třetině udržela tlak, ale mohla litovat, že ho přetavila jen v jednu branku. To si sjel do úniku po pravém křídle Tomáš Rachůnek, který si zápas proti Polo-Polákům vyloženě užíval, a přesnou střelou do vinglu poslal Spartu opět do vedení.

Ve třetí třetině však do toho Třinec šlápl a domácí se museli pořádně ohánět. Co, alespoň dle mě, bylo nesmírně pozitivní, byla agresivita v obraně, kterou sparťané v těžkých chvílích předváděli. Nakonec to ale na tři body nestačilo. Dvě a půl minuty před koncem se Třinečtí nahrnuli před Pöpperleho a po Peterkově teči se puk vysokým obloukem snesl za brankovou čáru.

Prodloužení branku nepřineslo, a tak došlo na samostatné nájezdy. Prvnímu exekutorovi Michalu Brošovi někteří, autora nevyjímaje, nevěřili. “Míša” však potěšil a perfektním blafákem do forhendu poslal Spartu do vedení.

Zatímco na druhé straně (v zápase několikrát vyloučený) McGregor svůj pokus vůbec nezvládl, na té sparťanské se rozjel Petr Ton, nevymýšlel “blbosti”, vsadil na svůj klenot – kličku do bekhendu a zvýšil už na 2:0. Pak už zbývalo jen aby Chovan z Třince svoji šanci promrhal, a Kuba tak mohl odkřičet od megafonu první děkovačku na domácím extraligovém ledě.

V úterý nás čeká další finalista Vítkovice. Bylo by fajn, kdyby se na tým z Ostravy sešla přeci jen důstojnější návštěva, než ta nedělní, a proto neváhejte a doražte v úterý. Zápas začíná v půl sedmé.

Autor: Czechmate87