Kučný, prohra a "koncepce". Boj o European Trophy odstartoval

12. srpna 2011 v 13:00,  Reportáže

Začala European Trophy, začaly ostřejší zápasy. A optimismus hned ten první proti HV71 do žil plných sparťanské krve nenalil. Na švédského soupeře Sparta totiž stačila jen první třetinu, po zbytek zápasu hrála druhé housle a připsala si porážku 1:4. Vedení po loňské ostudné sezoně mluvilo o koncepci. A ta se opravdu dostavila. Letošní tým navazuje na to, co předváděl ten loňský. Tedy přechod do útoku rychlostí důchodce pochodujícího pro každodenní nákup opírajíce se o svou oblíbenou hůl, a šmrdlání puků v rozích. Na to by si tým z Holešovic měl nechat udělat patent, protože to je opravdu jeho specialita.

Noví trenéři Jandač a Žemlička nasadili do zápasu kompletní sestavu, mladíci se víceméně vytratili. První dvě formace obsadili z většiny hráči nad třicet let, bratrům Treilleovým připadl na starost až třetí útok. To ponechme bez komentáře, každý si na to utvoří názor sám.

Že dostává šanci hrát v rudém dresu parchant z Gottwaldova Kučný, to je pak zase nepochopitelné. Pokud se do Prahy přestěhuje nastálo, nebylo by od věci, po něm požadovat nějakou omluvu za to, jak před rokem zbaběle napadl Výborného. Stromovka je dlouhá dost a oběhnout ji třeba třikrát dokola ve sparťanském dresu, by nebylo vůbec od věci.

Zpět k zápasu. První třetina ještě ušla. Těžko říct, jestli to bylo kvalitou Sparty, či tím, že se švédský tým ještě pořádně nerozehrál. Každopádně se hrál vcelku pěkný silový hokej, kterému přihlíželo něco okolo sedmi stovek fanoušků.

Od druhé třetiny se však hra začala ubírat jen jedním směrem. Nejprve si sparťanští obránci dali šlofíka a nechali Ledina nadvakrát propasovat puk za Pepise. Následně umetli cestičku i pro Thörnberga, který stihl zasunout mezi betony domácího brankáře. A hrůza byla dokonána na konci prostřední dvacetminutovky. Welch dostal touš mezi kruhy, kolem něj nebyl nikdo v okruhu snad deseti metrů. Obránce HV napřáhl a golfákem vymetl pravou šibenici.

Závěr už se dohrával jen z povinnosti. Švédové ještě v 52. minutě zvýšili už na čtyřbrankový rozdíl, když Fasth tečoval těsně před Pöpperlem. Jakoby se jim domácím zželelo, a tak ihned po rozehrání nechali projet do svého obranného pásma nového kapitána Sparty Michala Broše a ten uzavřel na konečných 4:1. V kotli se ještě poté probralo pár desítek fanoušků, kteří ale ve zbytku zápasu byli většinou ticho. Což o to, že zatleskají brance svého týmu, se pochopit dá. Ale aby ke konci zápasu tým po porážce a nepříliš ideální hře vytleskali, to moc hlava nebere.

Spartu teď čeká severské turné, tak uvidíme, jak se předvede příští týden. To ji čeká prestižní derby ve stařičkém Edenu. Můžeme se "těšit" na souboj slávistických mladíků, s lehce prošedivělými sparťany.

autor: Anglán