Juniorka v honbě za titulem

20. března 2011 v 16:30,  Reportáže

Sparťanská juniorka tuto sezónu předvádí opravdu skvělý hokej. Vyhrála základní část Noen extraligy juniorů a počtem 34 výher a 18 proher. Hlavně ten poslední zápas proti Slávii ukázali tu pravou sílu týmu, když ji vyprovodili ze svého ledu poměrem 7:1.

Ale teď už k play-off. Sparťanští kluci narazili ve čtvrtfinále na chemiky z Litvínova. První zápas v Litvínově s přehledem vyhráli v poměru 4:1. Ale už k včerejšímu zápasu. Sparťani začali utkání velmi dobře hned od začátku si vytvořili tlak, ale k nějakému pěkného zakončení nedošlo. Oba týmy měly dobře zorganizovanou obranu. Velmi důležitými zákroky nás v první třetině podržel brankář Sedláček. V první třetině jsme tedy žádný gól neviděli.

Do druhé třetiny oba týmy přišli s taktikou neinkasovat, což se dařilo až do 27.minuty, kdy přesnou střelou z kruhu k levé Sedláčkovi tyči skóroval litvínovský junior Eminger. Sparta hrála hodně přesilovek, ale žádnou v druhé třetině nevyužila, díky dobře hrající litvínovské obraně. A tak šli naši junioři do kabin s nelichotivým výsledkem 0:1 po druhé třetině.

Ve třetí třetině Sparta měla opět plno příležitostí vstřelit gól, ale žádná akce se neuchytila. Pár výbornými zákroky nás pořád v šanci na výhru držel gólman Sedláček. Až v 56 minutě vyrovnal DANIEL PŘIBYL, když si z rohu vybruslil a střelou z mezikruží trefil přesně horní růžek Nechvátalovi klece. V posledních 4 minutách zápasu se chtěli Sparťanští rozhodnou, ale nepovedlo se. Takže šlo na řadu prodloužení.

V mírně psychické výhodě byli naši hokejisté, podporováni cca 400 diváky. Prodloužení netrvalo ani minutu když v čase 60.39 vstřel gól TOMÁŠ RUBEŠ. Našel si puk v skrumáži u brankoviště a rozhodl o výhře našich juniorů v poměru 2:1 v prodloužení. V posledních minutách ukázali naši junioři tu pravou sílu týmu a dokázali, proč vyhráli základní část. Sparta tedy postoupila do semifinále Noen Extraligy juniorů, kde se střetne s Karlovarskou energií.

Autor: Filda

Ilustrační foto: Kasnarka