Novinky

Skvělý začátek, typický konec - Sparta podlehla Motoru!

7. února 2011 v 12:00,  Reportáže

Podruhé za sebou vzdávala Sparta hold všem policistům, hasičům a záchranářům. Stejně jak v předešlém klání s Litvínovem přišla velice slušná návštěva a Sparta opět nasadila do sestavy mnoho talentovaných juniorů.

První třetina přinesla velmi zajímavý průběh. Domácí hosty výrazně přehráli a zásluhou Philippa, Luňáka a Karpova se odcházelo do kabin za stavu 3:0 ! Dlouho nepamatuji takhle vynikající první třetinu.

Druhá třetina ukázala to, proč je Sparta, tam kde je. Hromas sice nastřelil na začátku dějství břevno za Kovářem, ale pak začali již úřadovat hosté. Při dvojnásobné přesilovce snížil Gulaš a již po pár minutách definitivně smazali náskok tří branek Vydarený s Mertlem. Zejména obrana si tyto góly za rámeček rozhodně nedá.

obrazekJAK
(transparent proti Petru Břízovi)

Výhodu dvojnásobné přesilové hry dostala i Sparta. Vytvořila si velký tlak, ale propasírovat kotouč za Kováře se jí nepovedlo. Nepochopím Hořavu, proč dal na přesilovky zase starou gardu, když se juniorům v první třetině tak dařilo. Ale to je stále ta samá písnička. Do kabin odcházely oba týmy za stavu 3:3.

obrazekJAK
(v Budějovicích působí hned několik sparťanských srdcařů)

Třetí třetina nabídla vlažné tempo a byla velmi ovlivněna nepřesnými výroky rozhodčích, kteří zápas svým amatérským výkonem úplně zkazili. Při přesilové hře Sparty překvapili hosté, po přihrávce Mertla zavěsil Gulaš - 3:4. Hosté poté plně převzali otěže zápasu. Po jednom nepochopitelném výroku rozhodčích neudržel nervy Philipp a následně byl vyloučen do konce zápasu za nesportovní chování. Sparta zahrozila šancí Broše, Ptáčka vychytal Pöpperle a poslední zářez si připsal Květoň, který z úniku mířil přesně - 3:5.

obrazekJAK
(Bačo díky!!!)

Co mi zápas dost zkazilo, to byl naprosto amatérský výkon doktora Bubna a zejména jeho playlist. Pokud měla před zápasem celá republika kotel Sparty za omladinu, tak nevím za co nás má po tomto zápase. Při poslechu písní bych si připadal trapně i před patnácti lety, kór teď. Někdo může argumentovat, že se chodí na hokej (ikdyž v podání Sparty se o hokeji nedá hovořit) a ne poslouchat písničky, ale i při doprovodném programu by měla platit nějaká důstojnost a ne se pouštět hudba hodná pro školáky na prvním stupni. Ještě teď se mi z toho ježí vlasy na zátylku.

Atmosféra zápasu byla vlažná, koneckonců nikdo nemůže očekávat, že po tom všem, co jsme si letos museli vytrpět, bude podpora nějaká valná.

Když to ale vezmu komplexně, tak z posledních dvou zápasů jsem neodcházel vytočen, tak jak tomu bylo v předešlých ligových kláních. Snad kvůli tomu, že mladí junioři jsou příslib do budoucna, snad proto, že jsem konečně viděl nasazení.

Autor: AdminS