Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Devastace Sparty pokračuje

25. ledna 2011 v 23:50,  Reportáže

254.jpg

Bylo to „krásné“ a bylo toho dost. Říkám nahlas a s klidným svědomím. Současný kádr, vedení a trenéři znevažují dobré jméno klubu HC Sparta Praha, které generace předešlých tak pracně budovaly. Ostudná prohra s Litvínovem je posledním hřebíčkem do sparťanské rakve, která se ponořila do černo-žlutého oblaku prachu.

Mám vztek, jako nikdy. Cloumá se mnou nevraživost k lidem, kteří svou neprofesionalitou naprosto devastují to, na čem mě, i mnoha z Vás tak záleží. Klub s bohatou minulostí je pro smích hokejovému národu, odpovědnost za současný stav si přehazují jednotliví aktéři jako horkou bramboru. Nikdo nechce nést zodpovědnost. Ale jak říká stará osvědčená pravda. „Na každou svini se najde řezník.“

Na Spartu přijel Litvínov. Nabuzený výhrou nad Plzní, podporován velmi hlučnou výjezdovou skupinou, kterou Martin Ručinský posbíral zřejmě v litvínovských putykách, přistavil autobusy, zaplatil je a hurá do Prahy. Škoda, že na podzim do Litvínova i s panem Martinem neodcestovali také další výtečníci ze sparťanské kabiny.

K průběhu zápasu se nemá smysl rozepisovat. Je to pořád stejná a obehraná písnička. Rve mi uši. Drásá mi nervy. Litvínov předvedl v Holešovicích touhu po vítězství, nasazení, produktivitu, týmovou soudržnost, razanci. Atributy Sparty? Pravý opak. Křeč v zakončení, ustrašenost, odevzdanost, kýčovitost, nepřesnost, zmar, bída a čtyři góly ve vlastní síti k tomu. Čtyři minuty před koncem utkání jsem nucen opustit halu, svírá se mi pomyslná kudla v kapse a uklidnění nepřináší ani cigaretový dým. Ostuda, blamáž, to není jen úterní zápas, ale celá sezona.

Co bude dál? Může být ještě hůř? Kdo vysvobodí klub HC Sparta Praha z mizérie, která není jen o letošní sezoně. Kdy přijdou zásadní změny? Se současným rozvržením sil na Spartě nikdy.

Pyramida se musí rozložit kámen po kameni. Jinak bude zle. Začít hezky odshora až dolů. Pokud nepřijde pořádná čistka, můžeme se bez legrace dočkat duelů v první lize.

Současná sparťanská honorace dnes nalomila náklonnost ke klubu minimálně jednoho příznivce. Jsem zklamán, jsem rozčarován ba přímo vytočen. Čekám zemětřesení. Pokud nepřijde? Nedostavím se napřesrok ani já. Nebudu sám, na to vemte jed!

Děkujeme, odejděte!

Autor: KubaSF

Foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.