Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Je to blízko. Sparťanský zázrak odmítl Třinec

24. ledna 2011 v 17:00,  Reportáže

253.jpg

„Děkujeme hoši, pěkně jste to hráli, za ten dnešní výkon, Lojza vás pochválí“, mohli si zanotovat třinečtí hokejisté po průjezdu Průhonicemi na dálnici D1. V kabině Sparty zřejmě hudba nehrála. je konec nadějí. Teď už doufá málokdo. Jedním z posledních věřících o postupu do předkola play-off je samotný trenér Hořava, jenž brzy založí na sociální síti facebook stejnojmennou skupinu. Věříme? Sparta – Třinec 3:5.

Je pondělní ráno, vaří se káva, pro zpestření jinak zasněženého rána si pouštím ohlasový rozhovor s Miloslavem Hořavou. Jsem zvědavý. Zároveň si nechci kazit start do nového dne. Přesto zvědavost vítězí nad zdravým rozumem.

Redaktor se táže trenéra Sparty ve slušivé zimní čepici: „Soupeři Vám odskočí. Stále věříte, že tam je nějaká naděje“? Kouč Hořava odpovídá: „Stoprocentně, já, já, ono to možná bude znít, že to je ode mě nějaká hra, není to žádná hra, dokud je tam teoretická šance, tak prostě po tom půjdeme a budeme se snažit to urvat jakýmkoliv způsobem…“. Trochu soudnosti, pane trenére. Proč nebyla snaha na ledě viditelnější dřív, než osm kol před koncem? Nedělním večerem pro mě končí bláhový sen o iluzi jménem play-off.

K samotnému zápasu. Do Holešovic přijíždí Třinec. Tým namočený do Šulcova skandálu registraček. Tým, který je schopen dávat branky. Tým, jenž se vypracoval do pozice lídra hokejové extraligy. Navzdory atraktivnosti soupeře z hlediska předváděné útočné hry, a po vyhraném derby, si do Holešovic nachází cestu klasická návštěva přes 4 000 diváků.

Ten, kdo usedl pozdě do hlediště přišel i o první gól. Trocha nostalgie z derby. A Marek Bartánus posílá Spartu do bleskového vedení. Nečekaný to začátek. Jenže Třinec není z vosku jako páteční sešívaná banda a ztráta koncentrace srazila Spartu očividně do kolen. Stále stejná písnička. Varaďa nejprve vyrovnal a mladičký, teprve devatenáctiletý, Jakub Orsava vyškolil veterána Vykoukala, následně i Pepise a zvrátil stav na stranu Ocelářů. Pohledná hokejová akce a naprosté selhání celé sparťanské pětky. Nic na tom nemění ani přihrávka a viditelný ofsajd útočícího hráče.

Scénář tedy jasně daný. Nejlépe střílející mužstvo soutěže, které dokáže využívat hrubky soupeře. Naproti tomu, Sparta, která hledá střeleckou pohodu od konce letní přípravy.

Od druhé poloviny zápasu se Sparta začala probouzet. Byla lepší. Dokázala vyvinout tlak. Zatlačit soupeře před bránu. Počtem střel jasně vedla, efektivitou a pohledem na skóre však nikoliv. Jenže třinecká dvouminutovka obrátila veškerou snahu vniveč a Sparta prohrávala již o tři branky. V Holešovicích se na chvíli zatmělo. Radost a snížení na 2:4 z hole Bartánuse trvalo okamžik, jelikož se sparťanská střídačka dopustila chyby ve střídání a sudí si toho nemohli nevšimnout. Sparta musí v této disciplíně vést extraligu, nemám slov!

Posledním sparťanským střelcem se stal Luňák, na srovnání skóre to však bylo málo. Růžička pečetil na 3:5 do prázdné brány další výhru prozatímního krále základní části.

Nemívám ve zvyku brečet, vzlykat a nadávat na rozhodčí, ale nepřesnosti dvojice Hodek – Mikula mě nadzvedávaly celý večer ze sedačky. Za zmínku stojí vyloučení Smoleňáka v brankovišti, Tonova vysoká hůl, nebo druhý gól z ofsajdu. A jako třešnička na dortu Hodek a jeho jestřábí zrak na kotouč, který Hamerlík jednoznačně neměl pod svou kontrolou. Pane rozhodčí, pískáme.

Začali jsme melodií od písničkáře z Těšína, tak i zakončíme toto poohlédnutí za nedělním večerem na Spartě, který jasně poukázal na jízdu nezadržitelného vlaku do pekel.

„To snad není pravda, co ten sudí píská, eště raz to zrobiš a stará tě vylíská“, Jaromír Nohavica.

Autor: KubaSF

Foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.