Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Zakletá Šaškárna opět výhru Sparty neviděla

12. prosince 2010 v 11:30,  Reportáže

242.jpg

Třetí letošní bitva o Prahu měla rozhodnout o tom, kam se posunou misky vah v dosavadní ligové sezóně. V nenáviděné O2 Areně hostila "domácí" Slávia Spartu. Sparta je letos v hluboké krizi, venku prohrává jak na běžícím páse, ale derby nezná favorita, a tak se očekávalo, jestli Sparta potvrdí zisk 6 bodů z posledních dvou zápasů, nebo opět spadne do bídy, ve které se celý rok nachází.

K zápasu jsem dorazil vzhledem k studijním povinnostem až na druhou třetinu. Ihned po vstupu do kotle jsme právě dostali druhý gól. Opět jsem si (stejně jako minulé a vlastně téměř každé derby hrané v Šaškárně) řekl, co že tu vlastně dělám. Druhá třetina probíhala z naší strany naprosto linkavě, slávisté byli všude o krok dřív a zaslouženě vedli 3:0. Stěží jsem dokázal zkousávat to, že naši hráči nebojují, že se nervou o každý puk. Psychika je věc důležitá, to ano, ale když to nejde, tak se můžeme aspoň srážet, vyprovokovat nějakou šarvátku, udělat něco a ukázat fanouškům, že nám o tu výhru jde. Ve druhé třetině jsem toto na Spartě neviděl. 

I vzhledem k průběhu druhé třetiny jsem očekával, že je zápas rozhodnutý. Do té třetí nastoupila naprosto jiná Sparta. Konečně jsem viděl, to co vidět chci. Bojovný hokej, plný osobních soubojů, rvaní se o každý puk, šance na hokejkách Sparty. Broš již po dvou minutách krásnou střelou do šibenice překonal Kopřivu a konečně se začali ozývat i hostující fanoušci. Sparta v této chvíli zcela ovládala hru, bohužel bez gólového efektu. V tutovkách zklamali Treille, Hromas, Broš, Ton, Smoleňák. Slávie se zmohla pouze na vyhazování puků ze svého pásma. Bohužel, druhý gól přišel pozdě. Minutu a půl před koncem se trefil Smoleňák - 3:2! V této chvíli byl domácí kotel zticha úplně a sparťané se nadechovali k velkému náporu - jak na ledě, tak v hledišti. Bohužel skórovat se Spartě již nepodařilo. Sparta tak prohrála další "zápas o šest bodů", navíc prestižní derby.

Po zápase jsem si přečetl vyjádření Radka Smoleňáka, ve kterém psal, že se Sparta za výkon v derby nemusí stydět. Já si dovolím nesouhlasit. Hokej se hraje na tři třetiny, ne pouze na jednu. Pokud se máme odpíchnout k lepším zítřkům, musíme k zápasům přistupovat tak, jako by se již hrálo play off. Třetí třetina byla z našeho pohledu excelentní (alespoň herním projevem), avšak ty dvě předešlé nestály za nic. I proto Slávia zaslouženě vyhrála.

Výkon nás fanoušků nebyl také optimální, ba co víc - byl hrozný. Znám desítky lidí, kteří O2 Arenu úmyslně bojkotují a nechodí tam. Toto derby nás v kotli bylo nebývale málo, chyběl megafon, buben byl jen jeden,  alec nahoru za choreo, které se vyrábělo na poslední chvíli. Na jednu stranu se nemůžeme divit vzhledem k sezóně, která je ze strany Sparty tragická - navíc prosetá několika bojkoty kotle. Z tohohle důvodu chápu nižší účast. Na druhou stranu - derby je derby. Je na každém z nás, zda těch 180 Kč obětuje na "7 kousků", Vánoční dárky, či půjde podpořit Spartu. Chápu všechny tři varianty, já osobně si ovšem vybral tu poslední. Choreo Slávie mě nijak nenadzvihlo, nenaštvalo. Opět se potvrdilo, že kvantita není kvalita. "Sběr kovů" mi připomínal podobné z minulosti - "táhneme za jeden provaz", balón jsem nepobral už vůbec. I v podání domácích jsem už viděl lepší kousky, které mě dokázali patřičně popíchnout. Musím pochválit náš choreo tým, který v situaci v které se teď nacházíme, na poslední chvíli vyrobil dvě chorea. Jedno popichující, druhé podporující náš tým. Zvláště to "umíme vstát z mrtvých" se mi líbilo. Nezbývá než doufat, že tomu tak bude i letos. Tři derby za námi, čtvrté před námi. To čtvrté bude z naší strany ve všech směrech lepší!

Autor: AdminS
Foto: paliol.com

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.