Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Z metropole Moravy bez bodu.

6. listopadu 2010 v 11:10,  Reportáže

231.jpg

První autobusový výjezd na Moravu byl vypraven, což se vzhledem k dosavadnímu hernímu projevu Sparty dá považovat za zázrak. Jednalo se o výjezd do Brna. Pro některé se jednalo o výjezd do nenáviděného města. Všichni známe vztahy mezi Prahou a Brnem. Já osobně musím podotknout, že kdykoliv vidím anketu, jestli je lepší Praha nebo Brno, tak se tomu jen směji. Vůbec mě to nezajímá, nezúčastňuji se těchto trapností. 

Teď hodně krátce k zápasu. Vzhledem k tomu, že kromě jedné branky, padly všechny góly k té bližší bráně k sparťanskému kotli, kde bylo ze sektoru hostů vidět leda tak na tu mříž, co tam je, tak nemohu posuzovat, jak góly padly. Jedno vím jistě. Kdybychom nenabízeli Kometě tolik zbytečných (3x Sparta vyhodila puk z obranného pásma mimo ledovou plochu) přesilových her, tak by Kometa nic nedokázala. Všechny góly domácích totiž padly právě v přesilových hrách. Gólmana Hoviho Sparťané moc neohrozili. Zas takové tutovky to nebyly. 

Spíše bych se obrátil k fanouškům, kteří se ukázali na tomto zápase. Už při příchodu na stadión, respektive cestě na zrekonstruované WC se mi potvrdilo, co je místní publikum zač. Nadávka Sparta, Sparta, ********* parta mluví za vše. Velice mě fascinovalo chování místní security (ačkoliv jsem v Brně nebyl poprvé, takže se není čemu divit). Jakmile byl sparťanský kotel zasypán papíry a jeden jedinec se odhodlal papír vrátit nazpět, hned jsme byli upozorňováni, abychom neházeli po nikom papíry. Ovšem, že po nás místní publikum hodilo pivo, toho si samozřejmě nikdo nevšiml, proč také, že?? 

Celkově se „nejlepší“ (opravdu jen v uvozovkách) fanoušci v republice chovali jak prasata. Je sice pravda, že povzbuzovali svůj oblíbený klub, ale také to byla jedna nadávka za druhou. Není se čemu divit, když má někdo komplex z hlavního města, tak proč to nedat pořádně najevo, že?? 

Jak jistě všichni víme, téměř všichni fanoušci v republice si myslí, že Sparta (potažmo Slavia, prostě PRAHA) může za to, že 3 extraligové kluby nebyly schopny si zaregistrovat své hráče podle pravidel a kvůli tomu se jim možná odečtou body (palec nahoru Kladnu, které jako jediné dokázalo uznat chybu). Samozřejmě, že je to kravina, ale kdo chce psat bít, ten si hůl vždycky najde..Souhlasím s tím, že hokej se hraje na ledě a ne v kanceláři. Proto se mi prozatímní výsledky této kauzy nelíbí. Když už, tak se na to mělo přijít na začátku soutěže.

Když se ale podívám do minulosti, tak se mi jen potvrzuje fakt, že prohrát s Kometou je ostuda. A nezajímá mě, že posílila oproti loňsku. Kometa totiž nemá v extralize co dělat. Jak jsem již psal, výsledky se mají uhrát na ledě, nikoliv v kanceláři. Jak všichni víme, Kometa si postup mezi elitu nevybojovala na ledě, ale odkoupením licence od ZNOJMA. Proto já nepovažuji Brno jako soupeře, který má co dělat v extralize!! (poznámka pro Brňáky: nesoudím dle výsledků v letošním ročníku).

Na závěr jen zmíním, že Sparta prohrála 3:1. Jedinou branku Sparty vstřelil Kuba Koreis. Dále klidně řeknu s čistou duší, že proti Brnu jako městu nic nemám. Klidně se tam pojedu znovu někdy podívat. Co mi ovšem vadí je chování lidí, kteří chodí do Ronda. To nelze slušně nazvat, co tam chodí za svoloč!! Nad tím, že v sektoru pro hosty byli i fanoušci domácích se nemá ani cenu se zmiňovat. Sice se chovali slušně, ale už z prïncipu toto prostě nelze. Copak Brňákům by se líbilo, kdyby u nás měli v sektoru i naše fanoušky??

Autor: Slávek 33
Foto: archiv

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.