Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Zrezlá Sparta opět v blátě, Oceláři odvážejí všechny body

2. listopadu 2010 v 22:45,  Reportáže

Ještě jsem úplně nevstřebal odfláknutý výkon na derby a je tu zápas s Třincem. Třinec již delší dobu hraje pěkný ofenzivní hokej a právem se pohybuje na špici tabulky. I proto jsem měl z dnešního zápasu obavy.

Předem bylo jasné, že tristní Sparťanské výkony a ne příliš atraktivní soupeř do haly moc fanoušků nepřilákají. Toto se beze zbytku potvrdilo. Ještě na začátku zápasu se toto číslo pohybovalo pod ostudnými třemi tisícovkami. Ostatně  není se čemu divit. Zápasy Sparty musí navštěvovat už pouze naprostí masochisté, nebo naivní snílci. Nebo lidé, kteří na Spartu chodí již pouze ze zvyku. Pochvalu zaslouží kotel hostů, kterých dorazil velmi slušný počet (odhadem 100-150).

Zápas začal aktivitou Sparty, která si vypracovala první šance. Za zmínku stojí pokus Bartánuse a hlavně velká šance Smoleňáka, který se nedokázal zorientovat před odkrytou brankou.  V další velké šanci Tonovu přihrávku na Kůrku pokryl hostující obránce a do šaten se šlo za stavu 0:0.

První dekáda druhé třetiny přinesla zajímavý hokej plný šancí na obou stranách. V 10. minutě dostala Sparta možnost přesilové hry, ale naložila s ní prachbídně. Na modré čáře zapomněla na Peterka, ten byl faulován, stačil však ještě přihrát Adamskému a ten překonal Pöpperleho. Další přesilovka Sparty přišla vzápětí a byla opět naprosto strašná. Třinec nám vůbec nic nedovolil. Sparta sice často střílela na Hamerlíka, ale netlačila se do brány, a tak hosté po druhé třetině zaslouženě vedli - 0:1

Ve třetí třetině Sparta zabrala, vytvořila si několik tutových šancí, ale když to nejde, tak to prostě nejde. Nedokázali jsme vstřelit ani gól. Třinec přidal ještě dvě branky. Na druhé měl podíl i Pöpperle, který si puk srazil za vlastní záda. Na jeho obhajobu ovšem nutno říct, že nás mnohdy držel nad vodou a nelze mu tento gól vyčítat. Na konci zápasu přišel poslední šok dnešního dne - a to vyhlášení Hanzlíka hráčem zápasu. Nevím podle jakých regulí se uděluje toto ocenění, ale ten, kdo dneska vybíral zřejmě nebyl při smyslech.

Již nevím jak definovat tu špínu a žumpu ve které se teď Sparta nachází. Kde jsou ty emoce, ta radost ze hry, bojovnost a všechny ty věci za kterými jsme chodili? Kde je atmosféra, kterou nás baví svým přispěním vytvářet? Kde je ta Sparta, kterou milujeme? Na to stěží naleznu odpověď. Ty otázky "proč" a "jak je to vůbec možné?" jsem si dával snad 1000x..a zdá se, že odpověď na ně nezná ani sám p. Bříza.

Zápas s Plzní byl asi pouze výkřik do tmy...

Autor: AdminS