Sparta dál tápe, Vary přetlačila až v nájezdech

19. října 2010 v 23:00,  Reportáže

Sparta dál tápe. Tak by se dal stručně vystihnout dnešní zápas proti Karlovým Varům. Poslední výsledky dávaly tušit bídnou návštěvu a papírové předpoklady se beze zbytku potvrdily. Do ochozů našlo cestu pouze 3618 diváků, včetně velmi slušně zaplněného sektoru hostů. Vedení Sparty a hráči se nemohou ničemu divit. Přišli pouze odolní jedinci vyžívající se v masochismu. Počet diváků se samozřejmě odrazil také na atmosféře, která byla podprůměrná.

Sparta do zápasu nastoupila ve stejném rozpoložení v jakém odehrála ten minulý. Karlovy Vary od první minuty zle zatápěly. Již v sedmé minutě po hrubce Philippa skóroval Hřebejk. Obrana Sparty byla opět jako ementál, hlavně Philipp hořel jako papír. Do kabin se šlo za stavu 0:1 pro hosty z lázeňského města.

Druhá třetina nabídla představení takřka totožné jako ta první. Karlovy Vary byly opět lepším týmem, domácí fanoušci mohli sledovat pouze bídu. Hra vypadala rozháraně, bez jakéhokoliv systému. Sparta měla možnost několika přesilových her, včetně přesilovky 5 na 3. Opět zklamala. Chyběl jakýkoliv nápad něco vymyslet, hra Sparty byla čitelná jak písmo paní učitelky v první třídě základní školy. Poprvé v sezóně se objevil hlasitý pískot. Koketovalo se i s opuštěním kotle jako výraz absolutního nesouhlasu s danou situací. Tyto radikální úvahy rázně přerušil Marek Bartanus, který překonal Mensatora - 1:1 ! Domácí se poté museli bránit několika přesilovým hrám, avšak na skóre se nic nezměnilo.

Stačí chodit na třetí třetinu. I to by se dalo říci k výkonu Sparty. První dvě třetiny obrovská bída, ve třetí třetině, alespoň náznak zlepšení. Jak ve Vítkovicích, tak dnes. Sparta postupně převzala otěže zápasu a Vary místy přehrávala. Nevytěžila z toho ovšem žádný gól i díky Mensatorovi, který stejně jako Pöpperle dneska držel své spoluhráče nad vodou.

V nájezdech rozhodl o bodu navíc Treille.

Po zápase proběhla děkovačka, při které jsem měl velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem si jí chtěl zařvat společně s ostatními, na stranu druhou si myslím, že hráči si za takovýhle výkon poděkovat nezaslouží.

Zápas nelze hodnotit příliš pozitivně. Dvě třetiny se na předvedenou hru nedalo koukat. Chyběl sebemenší systém. V takřka každé přesilové hře se plácala hra po rozích, nikdo se netlačil do brankoviště, nedařilo se v obraně, nemohli jsme se dostat do útočného pásma,.. Jediný kdo snese nějaké přísnější měřítko je Pöpperle, který Spartu několikrát zachránil a potvrdil fakt, že jeho forma roste. Potěšila i trefa Bartanuse, který se trefil v posledních 2 zápasech již 3x.

Nedokáži odpovědět na otázku, zda tato utrápená výhra Spartě pomůže k odrazu ode dna. Stejně jako ostatní Sparťanští fanoušci si to i já přeji. Co však vím jistě je to, že jsem pořád vrcholně nespokojen s herním projevem a tato upachtěná výhra na mém mínění nic nezmění.

Autor: AdminS