Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Spartě třináctka sluší, obrat dokonal Ton

16. října 2010 v 14:45,  Reportáže

no-picture.jpg

Upadám do hokejové deprese. Poslední zbytky nadšení, z krásné hry jménem hokej, vyprchaly. Čekání na razantní změnu Sparty v předváděné hře a výkonu na ledě, jsou jako čekání na poctivou vládu. V nedohlednu. Sparta vyhrála nad Libercem v prodloužení, ale rozhodně nenadchla. Srdce hokejového fanouška krvácí, mozek vyhodnocuje fakta a pokládá si otázku: Nechám se znovu opít rohlíkem? V mém případě rozhodně NE!

Kdo neviděl, ať nesoudí. Kdo shlédl, ať popřemýšlí. Dočkali jsme se změny k lepšímu? Podzimní odpoledne. Kolotoč jménem hokejová extraliga zavál do Holešovic tentokrát liberecké Tygry. Nečekaně i solidní návštěvu. Transparent na začátku utkání mapuje dosavadní výsledky Sparty. Fanoušci jsou po právu rozhořčeni: „Vaše výkony jsou ostudné, bruslíte na tenkém ledě!“ Tak jest realita v Holešovicích. V kotli se taktéž objevuje transparent na podporu „odepsaného“ Martina Podlešáka, který nepochopitelně hostuje v Českých Budějovicích.

Hra na náhodu. Bez myšlenky. Kdo je mozkem rudého orchestru? Kdo založí akci a připraví spoluhráči branku na zlatém podnosu? Nikdo. První dějství bylo ze strany Sparty pod taktovkou brutální nepřesnosti a proto jako první „trestal“ Liberec. Prohra v osobním souboji na modré skýtá nebezpečí gólu. To je holý fakt. Sparta se o tom přesvědčila dvě minuty před přestávkou kdy skóroval po nechtěné teči Hanzlíka liberecký Kudrna. Pöpperle neměl nárok, obrana se mohla po právu červenat.

obrazekJAK

Jak na Liberec? V kabině se mnoho moudra neurodilo. Tým Sparty působil bez šťávy. Z hlediště se stále častěji ozývalo podněcující: Bojujte, za Spartu! Na hráčích byl znát pocit zmaru sem tam i kapky snahy. Ten, který se ve Spartě neprosadil navýšil vedení Liberce. Mluvíme o Petru Nedvědovi, kterému angažmá na severu Čech svědčí. Druhý bod v utkání milovníka diskoték mi nahnal do tváře další vrásky. Bylo zle. Důležité je střílet z každé pozice, ideálně čelem k brance. Ale odvážnému štěstí přeje a tak je možné zamířit přesně i zpoza branky. Kurióznější gólovou situaci jsem dlouho neviděl. Hromas plácl do odraženého puku za brankou a Pinc si bruslí srazil kotouč za záda. Sparta snížila.

Ton, Ton, Petr Ton

Zjednodušit hru, přihrávku, přechod do útočné třetiny. Sparta to zkoušela, povětšinou neúspěšně. Zkáza zdála se být dokončena. Jenže…kde se vzal, tu se vzal za minutu dvanáct propálil vše před sebou Yorick Treille. Jinak pozorný Pinc si vybral slabší chvilku, rudému orchestru bylo někde nahoře přáno. Remízový stav, prodloužení a jediný radostný moment, který mi vehnal do tváře úsměv. Konečně. Petr Ton skóruje a dává Spartě jistotu bonusového bodu za výhru v prodloužení. Je konec podívané.

obrazekJAK

Na výhru lze pohlížet ze dvou pohledů. Pozitiva se hledají stěží. Dva body do tabulky jsou cenným faktorem ve stíhání extraligového pelotonu. Trefila se osmdesátsedmička! Skromný chlapík jménem Petr Ton doufejme protrhnul pytel střelecké smůly. Toť vše.

  Hra na náhodu podobná pátečnímu výkonu proti mdlému Liberci v Ostravě stačit nebude. Los je neúprosný, krutý. Pokud bude Sparta předvádět nastavený standard, brzy se ocitne v ještě horší situaci. Hokej mě nebaví jako nikdy. Výhra v prodloužení mi nepřipadá jako letní idylka v Karibiku. Stále je to horentně málo. Snaha je dobrou zvěstí, ale včerejší výkon mě rozhodně nepřesvědčil. Jsem nespokojen, otráven, změna nepřišla. Spartě třináctá příčka sluší. Po právu.

Autor: KubaSF

Foto: Kasnarka, hcsparta-fans.cz


Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.