Po uši v bahně, ani šťastná výhra nad Zlínem to nespraví

5. října 2010 v 21:52,  Reportáže

Dva upachtěné body. Jiné pozitivum si ze zápasu s burany ze Zlína nelze vzít. Sparta se už před zápasem nacházela na ostudné třinácté příčce tabulky a její výkon většinu zápasu tomuto postavení odpovídal. Nakonec z toho byla výhra v prodloužení, ale děkovačku, kterou spíše z tradice, než za předvedený výkon kotel zaskandoval na halu, si hráči za výkon nezasloužili.

Přiznám se, neměl jsem možnost vidět porážky s Kometou a Boleslaví. Jediné co jsem o zápasech věděl bylo z reportáží a rozhovorů. Zápas s Leškou a spol. mi ale nabídl dostatečnou představu, jak to asi mohlo vypadat.

První třetina? Těžko se mi vzpomíná na horší předvedený výkon od Sparty. Stav 0:1 byl ještě hodně milosrdný. Hra nesourodá, obrana sice útočníky přihrávkami hledala, jenže ne ty ve sparťanských barvách, ale ty v modrožlutých.

Už před sezonou se významná část fanoušků dívala s despektem na příchod H+H, tedy Jaroslava Hlinky a Jana Hlaváče. Uznávám, jsou to dlouholetí Sparťani, ale sledovat dva hráče, jak na ledě krouží bez zájmu, opatrně, aby se nezranili je pod úroveň Sparty.

Je krásné, že si v Holešovicích užijí daňové prázdniny, ale přínos pro tým je nulový. Místo pak naopak nezbude pro bojovníky jako je například Martin Podlešák, či mladíky Kafku, Látala atd. A takový Marek Bartánus? Opravdu nemá nejlepší střelec loňské sezony slovenské extraligy víc než na farmu v Berouně? Případ H+H je prostě učebnicovým příkladem nekoncepčnosti.

Ale zpět k zápasu. Sparta ve druhé třetině přidala. KONEČNĚ! První třetina byla k uzoufání kotlem se už nesly úvahy o způsobu vyjádření nesouhlasu. I slova o několikaminutovém bojkotu padla. Nakonec se od něj upustilo v hodině dvanácté.

Těsně před druhou sirénou očima, nohama, hokejkou dotlačil za brankovou čáru kapitán David Výborný. Přesto o pauze nevládla spokojenost. Nakonec bylo dohodnuto, že pokud Sparta inkasuje ještě jednou, bude kotel vyzván aby v supportu nepokračoval.

Jakoby měla kabina Sparty na jižní tribuně zvěda. Hned po pár vteřinách třetí prostřelil Sedláčka Kůrka. Ten se sice zatím neprosazuje tak jak se očekávalo, ale na důležité góly, zdá se, má patent.

Sparta vedla, a místo aby si vítězství pojistila, začala tradičně bránit. Takže poskytovala Zlínu dostatek prostoru ke kombinaci. A sparťanští fanoušci? Měli možnost předvést, že alespoň když se vede, dokáží předvést obstojný fanatismus.

Chyba lávky. Jediný kdo fandil Spartě opravdu naplno, byla asi čtyřiceti členná partička německých pohledných německých studentek na východní tribuně.

Je vskutku smutné, sledovat kotel na jižní tribuně zaplněný z většiny pubertální mládeží, která se na stadionu maximálně přidá k k nadávkám a urážkám, zatímco v metru je za největší hrdiny dělající akorát bordel. Takhle se správný sparťan nechová.

I přes zahraniční podporu Sparta nedokázala zápas dotáhnout k tříbodové výhře. Zlínské hovado s velkým H, pan Leška pár minut před koncem dokázal srovnat. Svou ubohost pak předvedl ještě zabušením na plexisklo. Holt když má někdo mindrák?

Došlo na prodloužení. V něm předvedla zlínská čtyřka obranné diletantství, když si při signalizovaném faulu znovu pomohla hokejkou. Výsledkem byla dvojnásobná přesilovka 5 na 3. Tradičně utahanou disciplínu nakonec tvrdou ranou od modré čáry nakonec dovedl do úspěšného konce Brian Salcído. Gratulace k první brance za Spartu!

Děkovačka na závěr byla spíše z povinnosti. Tohle nebyl malý krůček, první schod. Tohle byl jen pohyb ve směru schodiště. Práce Spartu ještě čeká hodně. Složení týmu stále nepůsobí přesvědčivě, čtvrtou sezonu v řadě chybí důraz. Jak z této šlamastyky ven? Jen tvrdou prací.