Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Vítězná domácí premiéra !

20. září 2010 v 00:25,  Reportáže

Sparťanští fanoušci se dočkali. První domácí zápas v Tesla Areně a soupeř, na kterého se nám v poslední době velmi daří - to je HC Vagnerplast Kladno.

Není dávno ta doba, kdy Kladno znepříjemňovalo Spartě téměř každé vzájemné střetnutí. Sparta na Kladno prostě neuměla a bylo úplně jedno jestli je Kladno poslední. Na Spartu se vždy dokázalo připravit a potrápit ji. V poslední době však naštěstí tento jev vymizel.

První domácí zápas, natěšení fanoušci, výborná návštěva a atmosféra, jasná výhra Sparty - ano, toto jsem přesně od zápasu očekával. Očekávání ale záhy vzalo za své, když jsem na začátku klání koukl na tabuli oznamující počet diváků. Na tabuli bylo TRISTNÍCH 4299 diváků. Tento fakt mě velmi zklamal. Chápu, že mnoho fanoušků využilo zřejmě posledního hezkého víkendu, avšak zahájení extraligy by slušel počet atakující nejméně 6000! (loni na Pardubice 8689, předloni na Liberec 7766). Kdo namítá, že Kladno není atraktivní soupeř, tak má nespíš pravdu, ale například v roce 2006 přišlo na úvodní domácí klání s taktéž neatraktivním Znojmem 6241 diváků ! Nevím čím je dnešní trapná návštěva způsobena, ale rozhodně je velkým zklamáním. Stejně tak je zklamání podoba nového maskota. Sice si cením snahy Sparty a jejího marketingového oddělení, ale tento maskot se tedy moc nepovedl...

Zápas začal pro Spartu velmi dobře. Po faulu na Hlinku zúročil přesilovkové snažení dělovkou od modré Gulaši - 1:0. Po faulu Smoleňáka hrálo Kladno taktéž v početní výhodě a tuto výhodu využilo. Co naplat, že gól byl dosažen po zcela evidentním faulu na Sparťanského hráče...1:1. Tento gól probudil v hledišti (kromě slušně zaplněného sektoru hostí) vlnu nevole. Sparta si pak vypracovala několik dalších šancí. V početní výhodě se po krásném "biliáru" prosadil Broš. Po první třetině tak Sparta držela jednobrankový náskok.

Druhé dějství přineslo místy až drtivý tlak Spartičky. Hostující brankář Cikánek chvílemi nevěděl kam dřív skočit. Když už byl téměř překonán, tak v rozhodující chvíli selhali sparťanští útočníci. Až ve 31. minutě se prosadila francouzská posila Yorick Treille po ukázkové přihrávce od Hlaváče. O čtyři minuty později se měnilo skóre znovu. Tentokrát se ovšem prosadili hosté. Snížení Kladna zařídili dva exsparťané - přihrávající Látal a střílející Toman. Sváteční střelec s postavou trpaslíka-kulturisty trefil bohužel přesně. Aby nebylo svátečních střelců málo, tak dvougólový náskok vrátil Spartě Hanzlík po luxusní přihrávce od Kůrky. Do kabin se tedy šlo za stavu 4:2.

Sparta začala třetí dějství tlakem, byli to však hosté, kteří se mohli díky Paterově pohotové střele radovat ze snížení na rozdíl jediné branky - 4:3. Jenže neuběhlo ani půl minuty a lovit puk ze své sítě musel i hostující Cikánek. Další letošní posila - explzeňský Doug O' Brian nahodil kotouč a ten k překvapení všech, skončil až v brance - 5:3. Od této chvíle Sparta kontrolovala hru a spokojila se s držením kotouče ve středním a obranném pásmu hostujícího týmu.

Sparta získala zaslouženě tři body za výhru 5:3.

Co se týče atmosféry, tak byla znát dlouhá letní pauza. O počtu diváků se nemá smysl bavit, to už jsem rozebíral výše. Atmosféra mě velmi zklamala. Kotel až na výjimky mimořádně tichý..Jediné co opravdu vyšlo byla závěrečná děkovačka a několik choreografií, palec nahoru tvůrcům. Nezbývá než doufat, že příště to bude lepší..A kdy jindy to má být lepší než v zápase, který je pro každého Sparťana nejdůležitější?!..už v příštím kole totiž přivítáme nenáviděného rivala ze Slávie! Doufám, že si každý sáhne do vlastního svědomí a ve čtvrtek se všichni společně představíme v daleko lepším světle než dnes ! SPARTA !!!

Autor: AdminS