Do třetice všeho zlého: Sparta pokořena Linköpingem

22. srpna 2010 v 16:00,  Reportáže

Ti, kteří se rozhodli navštívit všechna domácí utkání Sparty v rámci turnaje European Trophy, museli v sobotu zažít pořádný šok. Po středeční pětibrankové popravě Färjestadu a pátečním výtečném, i když bezgólovém, hokeji proti Djurgårdenu přišla bída a zmar v utkání s Linköpingem. Rozsáhlá marodka, početně výrazné nasazení juniorů a netradiční zápasová nálož, to vše se někde muselo zákonitě projevit. A naneštěstí i projevilo.

První třetinu začali aktivněji Pražané, ale žádnou výhodu z toho vytěžit nedokázali. Kromě přesilovky domácích, ve které měl gólman Fredrik Norrena chvílemi namále, se o tahu na bránu nedalo mluvit. Zakončení bylo i nadále pro sparťany tabu. Určitý klid mohl fanoušek čerpat snad jen z toho, že hráči z jižního Švédska byli v koncovce stejně nepřesní jako Holešovičtí. Štěstí zkusil v 8. minutě bývalý a zároveň i budoucí hráč Sparty Jan Hlaváč, ale trefil pouze Filipa Novotného v bráně.

Na fotogalerii z utkání Sparty se můžete podívat ZDE.

Pod tlak dostali Seveřané domácí hráče ve druhé dvacetiminutovce a v její půli se dočkali i vedení. Na průnik dvou hráčů Linköpingu nestačil Radek Philipp ani dojíždějící David Výborný. Skóre na 0:1 upravil Andresson dorážkou vlastní střely. Během početní výhody hostů se Sparta dokázala ubránit spíše se štěstím, ale i to se počítá. Novotný se v bráně měl co ohánět a jeho druhý zápas na turnaji byl opravdu křest ohněm. Chvílemi připomínal nejistého Petra Přikryla, když  naprosto nečekaně zazmatkoval a o puku neměl přehled. Nutno podotknout, že i vinou Jana Hanzlíka, který si před něj nestoupl příliš šťastně. Naštěstí bez důsledků. Naděje Sparty se pokusil probudit kanonýr slovenské ligy Marek Bartánus, ale jeho šanci zastavila tyčka.

Souboj gólmanů se proměnil ve švédskou zlatavou radost s pěnou

Jednogólový náskok drželi hosté až do poloviny třetího dějství. Pak ho navýšili. Klasické nedáš, dostaneš. Svěřenci Miloše Holaně se sice urputně snažili, ale marně. Po Hlinkově vítězném buly pálil naprosto nekompromisně kapitán Johansson. Ani více než minutu a půl trvající power play už nedokázalo Spartu spasit.

Bilance Pražanů na turnaji je tedy vyrovnaná. Šest zápasů - tři výhry, tři prohry. K postupu do finále je tedy bezpodmínečně nutné porazit oba německé celky, Adler Mannheim i Eisbären Berlin. Utkání proti šestinásobnému mistrovi z Mannheimu se hraje už ve středu. Snad se do té doby Sparta vzpamatuje. Pomohla by určitě i podpora fanoušků, která zatím nebyly moc slavná. Návštěvnost se pohybuje na hranici ostudy. Nezbývá než doufat, že si pro příští ročník soutěže organizátoři nevyberou raději Kometu Brno.

Autor: Malá Téra