Zkrocení osminásobného mistra Švédska

18. srpna 2010 v 23:00,  Reportáže

Léto pomalu končí, počasí připomíná spíše podzim a hokej je tu! Každý se jistě již nemohl dočkat okamžiku, kdy poprvé uvidí Spartičku na domácím ledě. Soupeřem ve 4. kole Evropské Tour nebyl nikdo jiný než osminásobný švédský mistr - Färjestads BK.

Návštěvnost na všech zápasech Evropské ligy není nijak valná, a tak jsme byli především zvědavi, jak se s tím popereme u nás v Holešovicích. Také jsme mezi námi přivítali nového megafonistu a náš tým se tudíž rozrostl o jednoho člena. Vzhledem k tomu, že všichni tři již nemáme nadbytek volného času, tak se účast dalšího určitě v sezóně bude hodit... Do ochozů si podle oficiálních údajů našlo cestu téměř 1500 fans (opticky to vypadalo na vyšší počet..).

První třetina mnoho vzruchu nepřinesla, aktivnější byli hosté. Kotel čítající cca 80 hlav se rozjížděl pomaleji, přeci jen byla znát značná pauza od minulé sezóny, nicméně s ubíhajícím časem jsme byli mile překvapeni se supportem, který vytvořil.

Pozvánka: Zastaví Sparta švédské tažení Prahou?

Do druhé třetiny vstoupila lépe Sparta, která si vytvořila tlak a soupeře zatlačila. Ve 30. minutě ujel Kratěna a blafákem nedal gólmanovi Färjestadu žádnou šanci - 1:0! Po tomto gólu se hra vyrovnala a Färjestad měl několik příležitostí k vyrovnání, avšak buď ztroskotal na výborně chytajícím Pepisovi, nebo jeho střelci mířili vedle. Z nenápadné střely navíc těsně před koncem druhé třetiny zvýšil Dominik Pacovský na 2:0.

Sparta ve třetí třetině hosty téměř k ničemu nepustila a to se odrazilo i na atmosféře, která byla vzhledem k počtu fans velice slušná a mnohé překvapila. Po gólech Macholdy, Smolěňáka a Bartanuse si domácí příznivci mohli vychutnat oblíbený popěvek: "pátááááá právě teď odbila" Jedinou kaňkou byla branka Grundela, který pokazil Pepisovi čisté konto pouhé tři vteřiny před koncem zápasu.

Fotogalerie: Švédské hokejové šílenství jak ho neznáte

S dnešním zápasem musí být každý fanoušek Sparty spokojen. Sparta přehrála švédského soupeře rozdílem třídy a po zásluze zvítězila. Kotel si mohl na konci zápasu zařvat i již zaběhnutou děkovačku. Škoda, že hráči ujeli do kabin a zústala jich na ledě pouze hrstka. Doufám, že příště jich bude čekat na ledě více :-).

Autor: AdminS