Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Číslo 55 žije aneb Znojmo uspalo Spartu

9. srpna 2010 v 23:20,  Reportáže

186.jpg

"Jedeme do Kralovýho Dvora pro cement, a on v Berouně řekne: "Beroun". A dost. Má vystaráno. Vždyť já jednou usnu za tím volantem." Tato hláška z oblíbeného filmu „Vesničko má středisková“ jakoby směřovala k otázce: Proč jenom za volantem? Pondělní utkání Tipsport cupu mezi Spartou a Znojmem k spánku totiž vybízelo po celých šedesáti minut hry.

Útulný stadionek v Berouně obklopovali příznivci pražské Sparty již minimálně hodinu před utkáním a ač se hrálo v pracovní pondělí, zápasu přihlížela na úroveň Tipsport cupu důstojná návštěva, které „barevně dominoval“ houf fanoušků v rudých dresech (dle odhadu cca 50 členů) na tribuně na stání.

Sympatický „kotlík“ však potřebnou podporu Spartě nevytvořil, slyšet byl až ke konci třetí třetiny, do té doby se ozval pouze cca 4x do třetiny. Příprava se tedy týkala především hráčů našeho klubu, hlasivky fanoušků si prozatím užívali dovolenou. Akustika malé haly přitom k dobré atmosféře přímo sváděla, škoda.


Ale zpět k hokeji. Jako největší oživení utkání jsem již od samotného počátku zápasu očekával od hráče s obávanou 55 na zádech. Ano, Jarda Nedvěd po delší pauze opět oblékl na krátkou dobu sparťanský dres, což slibovalo estrádní podívanou rozměrů téměř zahraničních.  

A Jarda ukázal to, co se od něj očekávalo. Ač je u něj znát jistý hokejový přehled, styl bruslení a přesné nahrávky tzv. „na paty“ prostě oko diváka znuděného z nezáživného pseudo turnaje pobaví. Výkon Sparty snad nemá cenu zdlouhavě rozebírat. Trenérské duo Holaň – Volek nechává klíčové hráče odpočívat, každý zápas nastoupí jiná sestava, což je na předváděné hře znát.

V utkání se Znojmem byla seskládaná sestava pravděpodobně papírově nejslabší, přesto na bývalý extraligový klub mohla stačit – nestačila. Hra sice nepostrádala důraz, ba naopak – mantinely v tiché atmosféře duněly na sparťanské poměry až nezvykle často (slibovaná hra do těla?), kombinace ale hodně vázla i u zkušených matadorů.


V přípravě se dobře kouká na mladého Kafku, který začíná ukazovat svůj talent. Ten postupem časem na druhou stranu pravděpodobně vytratil dříve vyzdvihovaný brankář Novotný, který i v utkání se Znojmem působil velice nejistě – viz. nahození, které mu vypadlo z lapačky, šílená rozehrávka přímo na hůl znojemských atd.
 
Z tohoto utkání a turnaje celkově však nemá cenu dopředu dělat žádné závěry.  Vytížení elitních hráčů, nasazení, skladba týmu – to vše poukazuje na to, že jde hlavně o přípravu a úspěch je zde až na druhé koleji.  Až ale budete znovu vážit cestu do Berouna za přípravou, za redakci doporučujeme dostatek omamných látek, které vám zážitek z předváděné hry alespoň trochu zpestří. 

Foto: hcsparta-fans.cz

Text: =s69=

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.