Play off nekončí. Sparťané prodloužili sérii, rozhodne se v Ostravě

28. března 2010 v 20:00,  Reportáže

Sparta žije dál. S nožem na krku se domácí hráči pustili do zachránění série a vůbec celé nevýrazné sezony. O více než tisíc hlav chudší návštěva než v předchozích dvou kláních sledovala opět vyrovnaný, tentokrát však poměrně urputný hokej v podání Sparty. Po těsné výhře 2:1 se série naposledy přesouvá do Vítkovic.

Po bídném výkonu v posledním utkání ve Vítkovicích už mnoho diváků očekávalo ukončení série v Praze. To se ale nestalo. Opět solidně zaplněná Tesla arena od začátku utkání hnala své koně za prodloužením série. V úvodu utkání nechybělo choreo ze čtvrtek, které zaplnilo prakticky celý sektor k stání. Malá poznámka: kotel slouží k podpoře týmu, pokud vám dělá problém držet minutu v ruce papír, můžete si jít sednout na tribunu. Takových „fanoušků“ se naštěstí našla pouze hrstka, choreo vyšlo pěkně.

Bezgólová první třetina byla koukatelná, na Sparťanech byla vidět touha po výhře. Opět však nefungovaly přesilovky, do očí bijící šmrdlání v rozích už nenechává nikoho chladným. Snad celá extraliga má již tento přesilovkový vzorec Sparty přečtený, změny se ale nejspíš nedočkáme. Hadamczikovo neustálé zdržování při střídání hráčů zůstalo také nepotrestáno. Diváky zvedla ze sedaček také potyčka za Přikrylovou brankou, které se zúčastnili hned čtyři hráči.

Góly Sparty padaly v prostřední části utkání. A oba vstřelil ten samý hráč, Tomáš Netík. Nejprve se rychle zorientoval za Štěpánkovou brankou a prostrčil puk mezi betony vítkovického gólmana. Poté ale posunul branku, celou situaci musel zkoumat videorozhodčí, branka byla ale po právu uznána. Druhý gólový pokus působil více esteticky, Štěpánkovo vyražení sparťanský štírek usměrnil přímo do šibenice. Diváci se tedy dvakrát po sobě dočkali typické Netíkovy oslavy, bez jedné rukavice a na jedné noze. Diváky také pořádně rozpálila potyčka exsparťana Stehlíka s o poznání menším Kratěnou. Oba hráči si vyměnili ještě několik názorů na trestné lavici.

Tragický výkon výhru nepřinesl

Spartu po celý zápas držel výborný Přikryl. V utkání vystřihl i parádní „semafor“, dobře postaveny měl i brankové tyče. Při jedné šanci Vítkovic se totiž puk odrazil od obou dvou, než ho z brankoviště vyhodil sparťanský bek. Přesto o čisté konto přišel zásluhou Svačiny. Ve třetí třetině bylo podruhé roztaženo obří choreo „Fanatics of Sparta“, které opět sklidilo potlesk. Sparťané srovnání nepřipustili, těsný náskok uhlídali. Rozhodne tak sedmý zápas v Ostravě.

U některých sen, u dalších zase noční můra, se může stát skutečností. V případě postupu do semifinále vyzveme nenáviděnou Slavii. Letošní bilance hovoří jasně ve prospěch našeho úhlavního rivala, Sparta vyhrála pouze poslední domácí zápas. Zopakovat by se tak mohly úspěšné boje z finále 2005/2006 či 2001/2002, nebo naopak smutné série z let 2002/2003 a 2003/2004.  Nebudeme předbíhat, od postupu nás dělí poslední zápas. Sparťani, máme skvělou možnost ovládnout vítkovickou halu! Proto neváhejte a zúčastněte se výjezdu dotovaného Spartou!