Tragický výkon výhru nepřinesl

26. března 2010 v 13:00,  Reportáže

Po víkendových utkáních v Praze se série do Vítkovic vrátila za stavu 2:2 na zápasy. Zřejmě i to byl důvod, proč se ve středu do Ostravy nevypravil autobus, ale pouze minibus. Kdybychom si pohlídali obě dvě domácí utkání, mohlo se jet do Ostravy rozhodnout sérii. Ale ani porážka by nás nemusela mrzet, protože bychom měli stále výhodu domácího prostředí, kde by se mohlo rozhodnout. Také by nás mohlo dorazit i více. Ale to je kdyby a na to se nehraje. Čtvrté utkání v sérii jsme absolutně nezvládli a tak byla série vyrovnaná.

Ve středu se nás sešlo v hledišti kolem 40 sparťanů. Odehrálo se necelých 5 minut, ale pak nastala situace, kvůli které se utkání přeložilo na čtvrtek. Současně museli zdravotníci poskytovat pomoc jak Kubovi Koreisovi, který ošklivě narazil na mantinel, tak i jednomu vítkovickému fanouškovi. Pro Kubu sezona skončila. Hlavní důvod, proč bylo utkání odloženo však popisovat nebudu, všichni jste si to jistě již zjistili z médií. Bylo to nepříjemné tam v tu dobu být. Absolutně jsem nepochopil jednoho člověka, který využil situace, že je ticho a zařval tam „Baník Ostrava“. To v tuto chvíli má jít absolutně stranou.

Bohužel někteří naši fanoušci si nemohli dovolit zůstat v Ostravě. Práce nepočká. I proto se nás tedy ve čtvrtek sešlo v ČEZ Areně pouze 20. Utkání předcházela minuta ticha a pak se začalo hrát. Hra nebyla vůbec pěkná. Nevím, jestli byly oba týmy stále poznamenáni středeční událostí, ale opravdu se na to nedalo koukat. Vítkovice nehrály nic moc, ale bohužel Sparta hrála ještě větší tužku. Nebyla si schopna přihrát, zpracovat puk, dostat se do útočného pásma. Rozhodla jedna jediná situace. Ve 22. minutě přihrával od mantinelu Kvapil a nikým nekrytý Yorick Treille otevřel skóre zápasu. Až ve třetí třetině začala Sparta hrát trochu lépe, ale většinou hráči vystřelili takové střely, které Štěpánkovi nemohly propadnout. Hned z kraje 3. třetiny jsme puk do branky dostali, avšak po konzultaci rozhodčího s videorozhodčím, nebyla branka uznána. Netík kopl kotouč do brány bruslí.Ke konci zápasu měl největší šanci Petr Ton, ale opět trefil pouze Štěpánka. Škoda, kdyby puk letěl k tyčce, tak bylo vyrovnáno.  Chvilku na to vstřelil do prázdné branky 2. branku Juraj Štefanka.

Prohrálo se tedy 2:0. Stav série je 3:2 pro Vítkovice. Šance na postup stále je. Poslední krok bývá nejtěžší. Obzvláště Vítkovice mají co vyprávět. V loňské sezóně vedly nad Slavií již 3:1 na zápasy a nakonec vypadly. Doufejme, že se tak stane i letos. Avšak chce to začít střílet góly. Těch jsme v této sérii moc nedali.Vzhledem k posunu 5. zápasu se posunul i 6. zápas, případně i ten sedmý.

6. utkání SPARTA – Vítkovice se odehraje v sobotu od 18:10 v Praze. Případné 7. utkání se odehraje v pondělí v 18:10 v Ostravě. Tento termín může být velice nepříjemný, vzhledem k tomu, že v pondělí se na Bazalech (od 17:30) odehraje také utkání Gambrinus ligy mezi Baníkem Ostrava a Slavií Praha.

Autor: Slávek33