Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Den a noc v podání Sparty. Zasloužená výhra Vítkovic

22. března 2010 v 12:00,  Reportáže

163.jpg

Čtvrtfinále běží rychlým tempem, a tak po famózní sparťanské sobotě, kdy nám udělala radost fotbalová Sparta a hned poté i hokejová, nás čekal další zápas. Včerejší výkon fanoušky pochopitelně namlsal, a tak většina čekala třetí bod v sérii. Zrcadlové otočení, či den a noc? I tak by se dal hodnotit nedělní výkon oproti sobotnímu. Ale pěkně po pořádku.


Fanoušci Sparty namlsaní sobotním jasným vítězstvím zaplnili halu ještě více než tomu bylo o den dříve. Sešlo se nás téměř 11000. Od úvodního buly bylo jasné, že Vítkovice chtějí odčinit sobotní porážku. Za každým pukem se vrhali po hlavě jako lvi, Sparťané zaostávali. A přišel zasloužený trest. Autor hattricku z prvního klání - Hruška měl na zakončení tolik času, že se mohl klidně Binga zeptat, kam ten puk chce. Naprosto nepochopitelné zaspání obrany. Kdo ví, kam by se zápas dostal, kdyby Broš ve velké šanci namísto nastřeleného břevna skóroval. Ale to jsou kdyby. Do šaten se šlo za stavu 0:1 pro hosty.

Basketbalistky Sparta hrají play-off. Přijďte je povzbudit!

Kdo nadával na hru Sparty v první třetině, tak se z něj v té druhé musel stát dlaždič největšího kalibru. Vítkovičtí si s námi dělali naprosto co chtěli. Jako by nastoupil celek z NHL, proti mužstvu z krajského přeboru. 

Uběhlo jen několik vteřin a z přečíslení překonal Binga pěknou střelou Klimek. Chvíli nato se nechal vyloučit Gulaši a jeho provinění potrestal ranou od modré Kvapil. Sparta si vzala oddechový čas, ale jestli to mělo pomoci zkonsolidovat otřesené mužstvo, tak se to tedy hrubě nepovedlo. Barinka překonal Binga počtvrté, když propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve 24. minutě zápasu to bylo 0:4 a nutno říci, že zcela zaslouženě.

Tak jak včera Sparta hlídala své brankoviště a prosazovala se tlačením před (případně do) Štěpánka, tak dneska to byl soupeř, který dělal v našem brankoviště vítr. Ve 32. minutě vykřesal malé jiskřičky naděje Langhammer tečí Netíkovi střely - 1:4. Sparta měla poté ještě několik menších šancí, ale Štěpánek, či hostující obrana si s přehledem vše pohlídala. 

Sparta zavelela k obratu, obří choreo vyšlo na výbornou 

Jen zázrak nám mohl pomoci k otočení takto nepříznivého zápasu. Tomu snad ale nevěřili ani největší optimisté. Vítkovice hráli přesně to, co potřebovali. Důsledná obrana vlastní modré čáry, forčeking, z naší strany šlo už jen o trápení. Hosté zaslouženě vyhráli a srovnali stav série na 2:2. Jejich fanoušci, kterých bylo více než v sobotu, mohli oslavovat a jet stále dokola ten jeden jediný pokřik, který umí..:-) (narážky na 4% menšinu jako pokřik podpory vlastního týmu nepočítám). 

Každý z nás si jistě klade otázku, jak je možné, že tým jeden večer hraje jak z partesu a druhý den je to naprosto naopak. Objevovaly se různé teorie. Od návštěvy hospody po sobotním zápase, přes domluvu týmů v co možná nejdelší sérii a s tím spojené "napakování se na vstupném", po již mnohem střízlivější myšlenky typu: "hráči našeho týmu prostě nemají na to zahrát několik zápasů po sobě v obrovském tempu - ale tomu se není co divit po odklouzané základní části". Ať už je to tak, nebo tak - série pokračuje a z dosavadního průběhu se zdá, že bude velmi dlouhá.

 

Poděkování patří všem, co i za vrcholně nepříznivého stavu podporovali Spartu. Nezbývá než věřit, že Vítkovice nakonec zdoláme.


[box]

ČTVRTFINÁLE VÍTKOVICE, 5. zápas

Středa 24.3.2010

Doprava: autobusem od Tesla Arény, nutno alespoň 30 přihlášených, v opačném případě bude doprava řešena operativně dle možností přihlášených rozmístit se do automobilů, event. je možnost cestování vlakem

Cena300 Kč, pro nečleny fanclubu 500 Kč

Sraz a odjezd: v případě cesty autobusem sraz v úterý 24.3. v 11,00 u Tesla Areny, vchod 32,      odjezd 11,30; v případě cesty vlakem sraz v 11,30 na hlavním nádraží pod cedulí odjezdů, odjezd 12,11

Vstupenky: budou rezervovány, cena 200 Kč, v jednání je opět možnost výměny lístků s klubem HC Vítkovice zdarma, zatím nepotvrzeno

Přihlašování: mailem na adresu destroy22@seznam.cz nebo destroy22@hcsparta-fans.cz  do pondělí 22.3.

[/box]

Come on Sparta !

Autor: AdminS

Foto: Kasnarka (zbytek fotek najdete na kasnarka.rajce.idnes.cz)

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.