Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sparta zavelela k obratu, obří choreo vyšlo na výbornou

21. března 2010 v 01:00,  Reportáže

161.jpg

Play-off hokejové extraligy zavítalo konečně i do haly v Holešovicích. A ne zrovna "něžně". Naopak, byl to pořádný fičák. Očekávaný vlažný výkon v podání našich borců ze základní části se nekonal. Rudá mašina jela na plné obrátky, podařily se kupodivu i některé přesilovky. A atmosféra? Naprosto výstavní. Začátek s obřím choreem demonstroval fakt, že fanoušci Sparty jsou na play-off připraveni víc než dobře.

Davy lidí proudící od stanice Nádraží Holešovice směrem k Výstavišti. V nedávné době poměrně častý jev, vždyť Matějská pouť je v plném proudu. Nyní byl ale na programu jiný tahák. Hokejová Sparta hostila ve třetím utkání čtvrtfinále play-off Vítkovice. Návštěvu překračující deset tisíc diváků čekal opravdu málokdo. I ten největší optimista počítal s úbytkem fanoušků, které nám tento den mohla přebrat fotbalová Sparta (také výborný výkon) či krásné jarní počasí. Nestalo se tak, hala byla našlapaná již před počátečním hvizdem.

Pozvánka: Pátý zápas v Ostravě možná rozhodne!


A hned v úvodu čekalo Spartu milé překvapení. Marketing nezaspal a počáteční představení domácích hráčů působilo opravdu pěkně. Jen tak dál. Vystoupení pohledných roztleskávaček nenechalo klidným ani homosexuální menšinu (názor hostů hovořil ovšem o většině :-) ) diváků. Domácí hráči vstupovali na led branou z efektních fontán, které za doprovodu hlasitého kotle dokonaly parádní show. 

Utkání Sparta započala aktivně, i v oslabení se naši hráči dostávali do šancí. Oko diváka však periferně sledovalo dění u ledu, respektive u spodních řad západní tribuny. Zde se již připravovalo tolik očekávané choreo, dosud největší na české poměry. S hvizdem rozhodčích a následující komerční přestávce celá show začala. Plachta o rozměrech 20x30 metrů zaujmula velkou část tribuny určené k sezení. A i přesto, že tito fanoušci nemají s podobnými vymoženostmi příliš zkušeností, poradili si se vším parádně. Choreografie vyšla na výbornou. Nápis FANATICS OF SPARTA mocně doplňoval bouřlivý kotel našlapaný do posledního místa. Play-off jak má být.První bezgólová třetina dopadla co se týče fandění parádně. Tribuny se připojovaly ke kotli a nepouštěly hosty z Vítkovic (kteří dojeli v solidním počtu) k ovládnutí naší areny. Góly ale padaly až ve druhé části. A trefovali se ti, od kterých se to očekávalo po celou základní část. První branku po minutě a půl od příchodu ze šaten vstřelil kapitán Výborný, netypicky po dorážce. Jak kontrastní moment oproti celosezonní hře. Radost ve tvářích ale Sparťanům nevydržela dlouho. Vítkovický hráč s exotickým jménem Treille nedal střelou do růžku Přikrylovi šanci. Ihned na to se dokonce ve vítkovickém sektoru objevila francouzská vlajka na počest střelce vyrovnávací branky.


Spartě se přeci jen podařila využít přesilová hra. A byl u toho opět hráč, který sklízel podobné hodnocení, jako první jmenovaný. Ručinský usměrnil Vykoukalovu střelu za Štěpánkova záda. A přišlo další "překvapení" ve formě gólu z přesilové hry. Tentokrát byl strůjcem oblíbený Broš, který neměl až tak složitou pozici k překonání Štěpánka. 

Vítkovice pod taktovkou trenéra Hadamczika, všemožně se dovolávajícího arbitrů během zápasů se Spartou, ve třetí třetině zápas zdramatizovaly. Střelec Selingr tak dal týmu z Ostravy naději na zvrat. Ten zaplaťpánbůh nepřišel. Zasadil se o to Petr Ton střelou do prázdné branky. Sparta tak otočila stav série ve svůj prospěch. Diváci v hale museli být spokojeni. Únavný hokej často viděný v základní části se nekonal. Atmosféra v Tesla areně navíc opravdu gradovala, krom krásné choreografie se rozjížděly mexické vlny, již zaběhnutá "Pipi" či celostadionové pokřiky. Zůstaňme nadále aktivní! Když se chce, tak to jde. A nyní jde o všechno...Foto: kasnarka (zbytek fotek najdete na kasnarka.rajce.idnes.cz)
Text:=s69=

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.