Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Povinnost splněna. Z Ostravy s jedním bodem

18. března 2010 v 11:00,  Reportáže

Základní část je již minulostí. Po odehraných utkáních předkola play-off se naplno rozjelo čtvrtfinále. Sparta po základní části skončila na 5. místě a měla tak jistotu, že změří síly s Vítkovickým mančaftem. Vítkovice mají výhodu jednoho domácího utkání navíc.

Do Ostravy se samozřejmě vydali i sparťanští fanoušci. Vše začalo srazem na Hlavním nádraží..Vlakem putovalo asi 20 lidí. Zbytek dorazil auty. Krátce po 12. hodině jsme již byli usazeni a doufali, že nám čtyřhodinová cesta uteče rychle. A skutečně - cesta utíkala a utíkala a alkohol mizel a mizel.

1. utkání

Série se podle mě dá považovat za velice vyrovnanou. I výsledky ze základní části tomu napovídaly. Bohužel Sparťané ztratili krok s Vítkovicemi již v první třetině, kterou prohráli 2:0. Obzvláště u druhého gólu by se však dalo polemizovat, jestli měl nebo neměl platit. Sparťanský brankář Petr Přikryl byl nějakou dobu bez masky, kterou mu kolenem skopl David Výborný. Je otázka, co by se stalo, kdyby Burger nedovezl puk do brány, ale přihrál někam do prostorů před bránou, odkud by se dalo vystřelil golfákem.

FOTOGALERIE Z VÝJEZDU DO VÍTKOVIC ZDE.

Další branky napadaly až ve třetí třetině. Naději vykřesal pro Spartu nejlepší střelec po základní části Petr Ton. Místo toho, abychom soupeře zamáčkli a pokusili se o vyrovnání, jsme bohužel během jedné minuty inkasovali 2 branky z hole Hrušky, který tak zkompletoval hattrick. Vítkovice do prvního utkání vstoupily dobře. Po zásluze vyhrály. Nám chyběla především snaha..hráči se na ledě ploužili jako by šlo o utkání krajského přeboru...

2. utkání

Ve středu nám nezbývalo nic jiného, než doufat ve vyrovnání série. Utkání s Vítkovicemi nejsou jednoduchá. A prohrávat v sérii 2:0 na zápasy by se nám moc nelíbilo a hlavně by naše šance na postup do semifinále rapidně poklesly. Do Ostravy přijelo o několik Sparťanů více, než na první zápas. Odhadem nás bylo asi 60. Utkání bylo vyrovnané. Hrálo se hlavně z obrany, přesto bylo mnoho šancí. Jak domácí Štěpánek, tak i Bingo chytali výborně. Vše bylo o první vstřelené brance. To se povedlo Jakubu Koreisovi, který v 31. minutě dorazil puk do sítě pod ležícím Štěpánkem.

Nakonec padla ještě jedna branka do odpuštěné brány, ale té předcházely následující události:
1. pokračující výborné výkony obou brankářů – oba dva byli po právu vyhlášeni za hvězdy utkání.
2. rozhodčí Šindler s Hradilem – některé fauly nebyly potrestány (příklad: naražení Petra Macholdy na mantinel, kdy byla i krev na ledě  bez vyloučení) nebo neuznaná branka Sparty (jeden z rozhodčích přerušil hru v okamžiku, kdy puk byl volně ve hře a Sparťanům se ho nakonec podařilo dostat do brány  po odpískání). Mohlo nám to ušetřit nervy :-D Je ale pravda, že i Vítkovičtí by si nějaké momenty našli, ale rozhodně nebyly tak zásadní.

Posledních 10 minut utkání ubíhalo strašně pomalu. Nervy pracovaly. V předposlední minutě zkusil ostravský tým odvolat Štěpánka z branky, což nás zachránilo. Martin Ručinský pohodlně skóroval. A začalo se oslavovat.

Celkově:

Můžeme být spokojeni. Sparta si do Ostravy odjela minimálně pro jedno vítězství. To se podařilo. Mohu vyzdvihnout i zlepšení ve druhém utkání oproti prvnímu. Je pravda, že jsme se dopustili asi 2 hrubek, které však Bingo zlikvidoval. V posledních minutách hry navíc Bingo chytil jasný gól, když Vítkovický hráč měl více jak polovinu brány odkrytou. Nakonec si připsal 30 zákroků a 1. čisté konto v sezoně (celkově se v kariéře jedná o jeho 2. čisté konto). Pochvala patří i našim fanouškům, kteří celé utkání (hlavně to druhé) stále fandili. Je škoda, že jsme tento dvojzápas dostali na úterý a středu.. Kdyby to bylo o víkendu, tak by nás určitě dorazilo více. Veliká pochvala patří Gracimu, jakož to organizátorovi. Zařídil jsi to všechno dobře.

Doufám, že všichni dorazili v pořádku domů. Vlak by na Hlavní nádraží měl dorazit v těchto chvílích (autor psal tento článek okolo třetí hodiny ranní), tak snad vše proběhlo dobře.

Tato série ještě ale není u konce. Je to teprve 1:1. Stát se může cokoliv. My musíme teď hlavně doma vyhrát oba dva zápasy. Doma se prohrávat nesmí. Obzvláště v play-off. Vzhledem k perfektnímu termínu doufám, že se nás v TESLA Aréně sejde co nejvíce. Pro připomenutí, zápasy v Praze se odehrají již tuto sobotu a neděli.