Výhra nad Budějovicemi s olympijskou příchutí

4. března 2010 v 15:05,  Reportáže

Skončila olympiáda, dostaveníčko nejlepších hokejistů planety. Po dva týdny jsme se všichni mohli kochat parádním hokejem, který vyvrcholil severoamerickým finále. Prostě krása. Ale něco nám všem chybělo. Sparta. Ať už z důvodů srdečních, touhy vidět hokej naživo, či čistě alkoholických.

Navíc se blíží play-off, čas posvátný. A tak se ve středeční podvečer v holešovické aréně schází velice slušných sedm tisíc diváků. Bude David Výborný hrát stejně obětavě jako Sidney Crosby, sroluje Podlejda někoho jako Ovečkin Džegra, napodobí naši mladíci ty americké v přímočarosti a tahu na branku?

POZVÁNKA: Doma s Motorem, na západě s Indiány

No, výsledek 4:1 působí jednoznačně, ale jediné, co nějak v hale připomínalo Severní Ameriku byla parta turistů made in USA. Je tedy třeba zmínit, že dámská polovina rozhodně nepůsobila, že by se denně cpala hamburgery. Navíc byly slečny vcelku hovorné.

Před zahájením utkání jsme svědky dvou velice milých ceremonií. Ondra Kratěna má konečně po nervech. Kuba Hlaváč z Deníku Sport mu předává křišťálový puk za 250. gól kariéry. Poté se křtí kniha sparťanské legendy Vladimíra Zábrodského, který následně vhazuje čestné buly.¨

Ale pojďme už k samostatnému zápasu. První třetina: zahazujeme možné i nemožné, hráči si snad dali za úkol trefovat pouze prostor kolem branky. A tak stačí jeden brejk hostů, nahození na Binga, dorážka a gól. Jak jednoduché.

O přestávce se tak dá řešit maximálně jak byla ta olympiáda krásná a jestli sešívky náhodou v tom Zlíně nerupnou.

Střih, druhá třetina. Dál se tlačíme dopředu ale “Něco“ tomu chybí. Nakonec nás vysvobozuje z trápení gól zrcadlově totožný s tím českobudějovickým. Nahození ze strany, Turek, který nějakou velkou jistotou nepůsobil – k tomu se dostanu ve třetí třetině, jen vyráží, Ton skáče rybičku a doklepává puk do sítě. UFFF... Alespoň, že už se neprohrává. Fanoušci se probírají a začínají končeně fandit. Obehraná písnička: Český fanoušek fandí podle toho vývoje.

Pivo, či jiné pitivo tak chutnalo o přestávce o poznání lahodněji.

A jdeme na třetí třetinu. Roman Turek, vítěz Stanley Cupu s Dallas Stars nemá svůj den. Souboj za brankou, puk se dostává před ní a Látal z úhlu střílí vedoucí gól. Jihočeský veterán jen stojí jako solný sloup. A o chvíli později je vymalováno. Bingo tu nulu asi letos neudělá, tak si to může vynahradit gólovou asistencí na Netíka. Pan Turek opět pouze stojí a čumí.

Korunu všemu ale nasadí v 59. minutě. Při snaze rozehrát puk v rohu ho pravděpodobně poskytuje mikrospánek takže mu ho naši borci okamžitě berou a Krtek může dát svůj už 251. gól kariéry.

Bude vlna? Po chvilce váhání a dvou neúspěšných pokusech už se valí po tribunách. Jede i v posledních zápasech populární “Pipi“. Tak díky za tři body.

Play off ale bude o něčem úplně jiném. A soupeřů na výběr je stále mnoho. “Hrdinové“ ze Zlína? Šišlovy Vítkovice? Či nabušené Haškovy Pardubice? Kdo ví. O tom napoví poslední kolo v Plzni. Čeká nás dlouho dopředu vyprodaný stadion, vítěz základní části. Ideální zakončení základní části a nejlepší pozvánka k výjezdu. Takže v pátek naschle v západních Čechách a pak už se v play off děj vůle boží. Doufejme, že je ten nad námi Sparťan.

PS: Radku Philippe, do vyřazovacích bojů se uzdrav...

Text: -cze87-