Prohra s Litvínovem aneb "jak zakopnout o modrou čáru"

7. února 2010 v 22:30,  Reportáže

Extraligový kolotoč míří rychle do finiše základní části. Bojuje se o každý bod. Sparta přivítala ve 49. kole věčného rivala - Litvínov. Letošní bilance hovořila pro tým z podkrušnohoří, byť dosavadní bitvy byly velice vyrovnané. Sparťanští fanoušci, kterých se sešlo téměř 6500, čekali, zda jejich miláčkové předvedou lepší výkon než proti Třinci.

Zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že tomu tak nebude. Hra byla plná nepřesností  a šancí jak šafránu. Ve čtvrté minutě nastřelil Kratěna puk na Hübla, ten chyboval a Broš dorážel prakticky do prázdné brány - 1:0. Kdo čekal, že Spartu tento gól povzbudí, tak byl asi zklamán. Byl to Litvínov, který přebral otěže zápasu. Šance exsparťana Dragouna a poté i Pojkara Bingo chytil, stejně tak projektil Jánského. Po první třetině - 1:O.

Druhé dějství začal Litvínov daleko lépe. Vytvořil si závar před naší brankou a Bingo se za pumelicí Jenáčka jen ohlížel - naštěstí střela zazvonila o tyč. Bohužel to nebylo vše a v přesilové hře Jenáček (hlavně díky laxnosti naší obrany) dostal kotouč na několikátý pokus za Binga. Ten se mohl jen zlostně dívat po spoluhráčích, kteří mu opravdu nepomohli. Těsně před druhou sirénou zvýšil naše vedení po přihrávce kapitána Výborného Petr Ton. Nutno říci, že druhou třetinu měla Sparta daleko více ze hry a mohla hostům nasázet "osmičku". Díky střelecké nemohoucnosti a hlavně výkonu brankáře Hübla se radovala pouze jednou. Po druhé třetině - 2:1.

Jak zakopnout o modrou čáru

Litvínov vyrovnal ve 45. minutě - opět v přesilové hře (tentokrát 5 proti 3). Prosadil se Kubinčák. V pokračující přesilové hře byl Jenáček před Přikrylem úplně sám a mohl si opět dovolit luxus několika dorážek. Chvíli na to vyrovnal Hanzlík kuriózní střelou od mantinelu. Hübl nestačil zareagovat a nemůže mít moc čisté svědomí. V 54. minutě rozhodl o osudu utkání Pilař, který (jak jinak než v přesilové hře) překvapil Binga střelou z úhlu. Sparta se již k ničemu nezmohla a prohrála. Vyvstává však otázka, proč stokiloví hráči Litvínova padali jak švestky ze stromu a proč jim to bylo tolerováno. Minimálně faul "zakopnutí o modrou čáru", který zapříčinil přesilovou hru ve které jsme dostali čtvrtý gól, byl přinejmenším diskutabilní.

Ale dnešní zápas nám neprohráli rozhodčí. Dnešní zápas jsme si prohráli sami. Kdybychom ve druhé třetině proměnili šance, které jsme si vytvořili, tak mohlo být po 40. minutách hry hotovo. Nedůraz před vlastní brankou nás stál tři body. Přesilové hry byly opět naprosto strašné, výkon obrany také a ani Bingo dneska zrovna nezazářil. Ono se není ani co divit, když chytal třetí zápas ve třech dnech...

Atmosféra byla slušná, ale opět se hodně odvíjela od dění na ledě. Litvínov přijel v početné skupině. Co překvapilo byl fakt, že za celý zápas nebyly z jejich strany slyšet nějaké urážky na Spartu. Na to v jejich podání nejsme opravdu zvyklí. Několikrát se podařilo rozjet Pipi, která už se zažila a zní čím dál tím lépe. Jen tak dál !!! Dalším úkolem pro náš kotel bude naučit se popěvek Bro hymn od skupiny Pennywise (viz. video:)