Vydřené vítěztví proti Ocelářům!

6. února 2010 v 10:00,  Reportáže

Po velice dobrém výkonu v Karlových Varech nás přijel potrápit letos výborně hrající Třinec. Výsledky posledních zápasů dávaly naději na dobrý hokej a i proto se v Tesla Areně sešlo vzhledem k atraktivitě soupeře (na Třinec nikdy nejsou návštěvy nijak valné) slušných 6463 diváků.

Od začátku utkání Třinec dokazoval, že patří letos právem ke špičce soutěže. Než jsme se stačili rozkoukat, tak se hosté usadili v našem útočném pásmu. Pomohla jim k tomu i přesilová hra. Sparta poprvé zahrozila ve vlastním oslabení - nebezpečně pálil sniper Petr Ton, ale prostřelit Hamerlíka nedokázal. V 6. minutě nebezpečně dorážel Podlešák, avšak ani tato šance gólem neskončila..Sparta v tuto chvíli přebrala otěže utkání a usadila se v útočném pásmu hostů. Ve 13. minutě srazil loktem hostující Kohn Netíka a vysloužil si trest do konce utkání. Sparta však sehrála přesilovou hru naprosto zoufale (ostatně to už se opakuje několik sezón) a zahrozila spíše sporadicky. Chvíli před koncem první třetiny ujížděl Ton sám na gólmana, ale v rozhodující chvíli mu puk sklouzl z čepele. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:0.

Po pouhých třiceti vteřinách druhého dějství dostal hosti do vedení exsparťan Růžička. Ve 27. minutě přišlo trestné střílení, které však Polák, naštěstí pro nás, neproměnil. Celé druhé dějství provázela řada nepřesností. A když pár minut před koncem druhé třetiny promarnila Sparta další možnost přesilové hry - tentokrát 5 proti 3, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Sparta vlétla do třetí třetiny s cílem vyrovnat skóre. Její hra však troskotala na mnoha nepřesnostech, hráči si nedokázali pořádně přihrát,...Nakonec se snaha vyplatila - v 15. minutě skóroval po individuální akci Broš a rozjásal znuděné obecenstvo v ochozech. Hned poté byl vyloučen Hanzlík. Hosté však přesilovou hru nevyužili a tuto výhodu dostala nakonec i Sparta. Jak už je však tradicí - neproměnila, a tak dospěl zápas do prodloužení.

V něm mohl rozhodnout Kratěna, ale tváří v tvář Hamerlíkovi neuspěl. Sparta si vytvořila další šance, po té Brošově se již domácí fanoušci radovali, puk však brankovou čáru nepřešel. A protože prodloužení rozuzlení nepřineslo, musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V prvních třech sériích střelci neuspěli. Čtvrtou sérii načal Vykoukal, který se se zakončením nemazal a napálil kotouč golfákem - minul. Za hromového pískotu neproměnil ani Peterek. A protože v páté sérii Ton proměnil a Přikryl se štěstím vychytal Polanského, tak si Sparta připsala do tabulky velmi důležité dva body.

obrazekJAK

Hodnocení autora:
Zápas rozhodně nebyl nějakým svátkem hokeje. Zvítězila úporná obrana před krásnými hokejovými momenty. Po dobrých výkonech Sparty v minulých kolech, přišla solidní návštěva, avšak fanoušci museli odcházet zklamáni. Třinec byl o něco lepší a můžeme mluvit o štěstí, že se nám povedlo vyhrát alespoň za dva body. Sparta měla rozhodnout v přesilových hrách, ale opět se tomu tak nestalo (pokolikáté už). U hráčů Sparty mi chyběla větší bojovnost, touha vyhrát. Pokud bych byl nestranný fanoušek, co se "jen tak přišel podívat", tak bych na Spartu zase asi dlouho nezavítal. Jedno jméno však stojí za vyzdvihnutí - Petr Přikryl. Poslední zápasy chytá až na malé výpadky ve velmi dobré formě. Třinci pochytal všechny nájezdy a byl rozhodně nejlepším hráčem zápasu. Snad se mu bude dařit takto i nadále a dokáže chytat solidně i v play-off. Nezbývá než tomu věřit.

Autor: AdminS