Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Posmutnělá hala viděla další vysokou výhru nad Kometou

20. ledna 2010 v 13:15,  Reportáže

134.jpg

Čtyři zápasy, dvacet gólů. Taková je bilance Sparty s nováčkem extraligy. Netřeba ale žádných oslavných fanfár. Ač jde o rivala, je třeba podotknout, že Kometa se celou sezonu nedokázala odlepit ze dna extraligové tabulky. Sparta letos porážku nepoznala ještě s Českými Budějovicemi a předposledním Kladnem. S oběma týmy nás však čeká ještě jeden zápas.

Souboj s Kometou letos sliboval parádní vyhecovanou atmosféru. Ne tak ale v tom posledním. Fanclub Sparty totiž v pondělí náhle opustila ve svých 21 letech dlouhodobá členka fanclubu a tak šel veškerý hokej stranou. Sparťanský kotel zářil stovkami svíček a při minutě ticha se fandové rozloučili transparentem.

obrazekJAK

Pochválit musíme fanoušky Komety, kteří uhlídali své emoce a před a během pietní akce zůstali potichu se zbytkem haly. Vzápětí se však mohli začít radovat, protože ihned zkraje zápasu se dostala Kometa do vedení. Zkušený bek Bičánek prostřelil hradbu převážně sparťanských těl, které clonily ve výhledu brankáři Přikrylovi.


Sparta dokázala rychle odpovědět. Kapitán Výborný výborně našel Petra Tona a ten se jako obávaný ostrostřelec nemýlil. David Výborný byl i u druhé gólové akce na začátku druhé třetiny. Obránci Komety zapomenutý Látal nejprve dojel i po malém pádu vyhozený kotouč, objel branku a přihrávkou z otočky zmátl obránce hostů. Puk přistál přesně na holi Výborného, po jehož pasu ještě Martin Podlešák vymíchal brankáře Trvaje - 2:1.


Další Podlešákův moment přišel na konci druhé třetiny, když z otočky prostřelil nečekaně brankáře Komety. U akce opět asistoval Výborný. A aby toho nebylo málo, půl minuty před koncem se Sparťané radovali znova, Trvaje tentokrát po pěkné kombinaci prostřelil Netík. Ten byl i u posledního gólu zápasu ve třetí třetině. Netík se nejprve sám řítil k brance hostů, přestože byl podražen, udržel puk ve hře. Toho se pak ujmul Kratěna, který si ho pěkně vyměnil s Brošem a ten již zkušeně proměnil.

Po utkání se ještě mnoho fanoušků sešlo zapálit svíčku pod portrétem Terezy a poté se pomalu odebírali domů. Ve 43. kole nás čeká derby, proto dorazte v co nejvyšším počtu a nenechávejte své hlasivky doma.

Foto: kasnarka

Text: =s69=

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.