Duel s nejvzdálenějším soupeřem vyzněl lépe pro Spartu

4. ledna 2010 v 21:00,  Reportáže

Dne 27. prosince 2009 čekal na Spartu zápas až v dalekém Třinci. Avšak ani dlouhá cesta mnohé neodradila a oni vyrazili podívat se na toto utkání. Odhadem se nás tam sešlo asi 50, což je pěkné číslo. Přeci jen utkání bylo vysíláno v televizi.

Přibližně 25 – 30 fanoušků se sešlo v půl desáté na Hlavním nádraží, odkud krátce před čtvrt na jedenáct vyrazili. Já jsem vlakem nejel, takže nemohu popisovat, jak cesta probíhala. Mnoho fanoušků do Třince dorazilo vlastními automobily. Kvůli vyzvednutí a hledání bubnů po tmě jsem i já vyrazil do Třince s 20ti minutovým zpožděním. Naše cesta vedla přes Brno, kde jsme nabrali Lolka a mohlo se pokračovat. Až na jednu kuriozitu, kdy pan řidič Ploki neuposlechl radu místního Lolka a málem vjel na dálnici v plné rychlosti, když tam nebyl přídavný pruh, cesta probíhala v pohodě. Přibližně hodinu před začátkem zápasu jsme dojeli před Werk Arénu v Třinci.

Do utkání před vyprodaným stadionem nastoupili třinečtí hráči s červeno-rudými dresy s velkým T uprostřed. Oceláři slavili 80 let hokeje v Třinci a proto nastoupili v těchto retro dresech z přelomu 20. a 30. let minulého století. V brankách proti sobě nastoupili domácí exsparťan Tomáš Duba proti našemu Petru Přikrylovi. Oba dva brankáři předvedli vynikající výkon. Oba dva inkasovali ze hry pouze jeden gól. Jako první se z branky radovala Sparta. Ve 14. minutě nechali třinečtí mnoho prostoru Renému VYDARENÉMU, který objel branku a nikým neatakován překonal bezmocného Dubu a vstřelil tak první gól ve sparťanském dresu. Oceláři dlouho nemohli najít recept, jak překonat Binga. Avšak Sparta si o vyrovnání koledovala. Do útoku se moc nehnala a soustředila se spíše na udržení jednogólového vedení. Přesto to byla Sparta, která si vypracovala ve druhé třetině 100%ní gólovku. Ondra Kratěna však puk špatně zpracoval a jeho střelu do odkryté brány Duba perfektním zákrokem zachytil do lapačky. V 53. minutě se i místní publikum dočkalo branky, když v přesilovce 5 na 3 překonal Přikryla Jiří POLANSKÝ. Po souhře Růžičky a Kohna uklízel puk do odkryté brány.

V prodloužení branka nepadla, ačkoliv jsme měli možnost hrát přesilovku. O utkání tak rozhodly až samostatné nájezdy. První 3 série vychytali brankáři. Ve čtvrté sérii proměnil nájezd Tomáš NETÍK a rozhodl tak, že druhý bod poputuje do Prahy. Po utkání jsme počkali na hráče a následně vyrazili do svých domovů. Po cestě jsme si užili dost zábavy, ale to by bylo na hodně dlouhé povídání.

Hvězdami utkání byli zvoleni: # 30 Tomáš Duba - # 1 Petr Přikryl