Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Z města čpavku a síry bez bodu

2. ledna 2010 v 13:18,  Reportáže

125.jpg

V úterý 29.12.2009 naše cesty směřovaly k poslednímu zápasu Spartičky v roce 2009 do Litvínova.

V 15 hodin jsme vyrazili od  Tesla areny a cesta ubíhala velice rychle a krátce po půl 5 páté jsme se již mohli nadýchat chemického odéru, který byl tentokrát silnější než obvykle. Po zaparkování jsme už netrpělivě spěchali na asi nejlepší extraligovou klobásu v bagetě. Její velikost je opravdu neuvěřitelná :). Po celkem dlouhé konzumaci jsme se přesunuli do sektoru na vyprodaném stadionu Ivana Hlinky. Nemilým překvapením ale bylo, že někteří fans Litvínova stáli u nás v kotli... Ale obešlo se to nakonec bez jakýchkoli problémů.  Sektor jsme zaplnili do posledního místa a mohlo se tedy začít.

První třetina probíhala zcela v režii Sparty a Litvínov se téměř k ničemu nedostal. Zvláště oslabení zvládali naši borci parádně. Nakonec přišla i gólová radost po střele Petra Tona od modré, kterou Hübl zřejmě neviděl.

Druhá třetina již byla o poznání vyrovnanější, ale největší šanci měla opět Sparta, když snad na pětkrát naši hráči nedokázali dostat puk přes ležící obránce a gólmana do branky. Ve druhé třetině také začal úřadovat rozhodčí Husička...  když i přes jasný faul Pilaře poslal náš tým do tří. Naštěstí jsme se ubránili a i po druhé třetině jsme tedy vedli 1-0.

Třetí třetina začala pro náš tým nešťastně. Po chybě na útočné modré se řítil sám na Přikryla černožlutý hráč a Hanzlíkovi nezbylo nic jiného, než faulovat. Následovalo tedy trestné střílení, které však Lukeš neproměnil. Byl to první náznak problému, ale naši hráči se nepoučili a po obrovské chybě Broše, který na naší modré ztratil puk, vystřelil Kubinčák a střelou o hokejku sparťanského obránce vyrovnal.  Doufali jsme alespoň v bod, ale ten nám po další hrubé chybě sebrala místní modla Robert Reichel, který se s ničím nepáral a prudkou ranou v polovině 60. minuty srazil našemu týmu vaz. Opět tedy bez bodu ...

Po dobrém začátku zápasu selhali hráči, na kterých má tým stát. Stává se to poslední dobou nějak často. Jediným pozitivem byl výkon Binga, který chytil svou šanci za pačesy a chytá velice spolehlivě, snad mu to vydrží. Fandění z naší strany si myslím bylo velice dobré. Na závěr bych chtěl podotknout věc, že kotli přijelo poděkovat jen pár hráčů. Někteří jedinci se na něj ani nepodívali(mladí i zkušení). Myslím že si zasloužíme aspoň těch pár vteřin a poděkování, že jsme se i přes hrozné výsledky dostavili do Litvínova v takovém počtu.

Bobi#86

Plusy utkání:

- výtečná klobása

- výkon Petra Přikryla


Minusy utkání:

- Obrovské chyby zkušených hráčů

- Selhání ve třetí třetině

- Ignorace některých hráčů po utkání, kdy našemu kotli, který celý zápas povzbuzoval, ani nepoděkovali


Prosíme Sparťany, kteří byli v Litvínově, nebo předešlé kolo v Třinci, nechť nám zašlou na náš redakční mail (redakce@hs-sparta.cz) pár snímků (popřípadě report z Třince).. Děkujeme

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.