Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Prát se o vítězství? Proti Zlínu až po zasloužené facce

14. prosince 2009 v 15:45,  Reportáže

120.jpg

Naleznout vhodná slova pro nedělní zápas proti Zlínu je velmi obtížné. Neděle po flámu? Ruská ruleta s náklonností fanouška? Duel věnovaný bezpečnostním složkám ukázal, že Sparta na první šestku momentálně nemá a pokud bude pokračovat v podobných výkonech, můžeme se těšit maximálně na souboje o baráž.

Chladné zimní odpoledne zaválo do Holešovic soupeře z Moravy, tým hrající v letošní sezoně na hrotu tabulky, překvapení, nebo tvrdá realita s nálepkou hokejového klubu ze Zlína?

Na pohodové výhry proti Beranům ze čtvrtfinále minulého ročníku play off můžeme rychle zapomenout, jako na „třicítky“ rtuti teploměru na Nový rok. Skóre 2:8 ze vzájemných duelů v Praze je mrazivé, až děsivé!

Šest tisícovek fanoušků převážně z Prahy povstalo při zahájení utkání a poslechlo si Českou státní hymnu, symbolické čestné buly z rukou pražského hasiče a dlouholetého sparťana mnoho štěstěny nepřineslo. Než si stačil poloprázdný kotel tlesknout Sparta, radovala se žlutomodrá lavička hostí po brance Filipa Čecha a to po 24. vteřinách hry! Commandos Balaštík, Leška a Čech se vysmálo především sparťanské defenzivě, která je poslední dobou děravá jak cedník na moje oblíbené spaghettini!

Po přestávce rozhodně nebylo mnoho důvodů k veselici. Kotel i tribuny vlažné, až předvánočně s hlavou v oblacích, ale vždy se najdou srdcaři, kteří vydrží i za nepříznivého stavu skandovat, tleskat, prostě trochu pomoci na ledě.

Na ledě bezvládí borců v bílo-rudé kombinaci, Zlín si hrál svou klasickou omáčku – precizní obrana, rychlé a nebezpečné výpady s gólovou tečkou, pro sparťanské publikum s příchutí tabasca. A kolotoč se roztočil hned po první „Rauchen“ pauze. Nahrávající Sivák a střílející Kubiš řekli obraně Sparty – „Dobrý den, tak jsme tady, nashledanou“ – a po třech minutách druhého dějství dali utkání směr, nedobře vyhlížející pro Spartu – 0:2. Přít se o chybách gólmana a házet vinu pouze na muže v masce není na místě, hokej je kolektivní hra a záběry kamer odhalí i nedůraz v obraných řadách, kterou má dozajista podporovat ve hře dozadu i útočná vozba.

Smutné střídání, ostré lokty

Pochmurnou náladu v hale dokonal zlínský Důras, jenž propálil Cháberu v přesilové hře stylem - jestli nevíš co s pukem, tak vystřel – a Berani se dostali do drtivého vedení. Honzu Cháberu vystřídal Petr Přikryl, při skandování ochozů „Bingo“! mu asi nebylo nejlépe. Aby toho nebylo málo, v kotli odešla megafonu šťáva a možná něco navíc, fandilo se dál, intenzita stoupala s tlakem Sparty na ledě. Je to klasická bramboračka, na ledě se nedaří, nefandí se…na kluzišti se jezdí po zadnicích, bojuje se, halou se ozývá mohutný support až jde mráz po zádech. Kdo jiný by mohl ze sparťanů zamířit přesně, než ostrostřelec Ton. Od modré v přesilové hře prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hala vycítila možnost dotáhnout Zlín na rozdíl branky a burácela, hromově burácela. Jenže štěstí, možná i trochu přesnosti chybělo na hokejkách hlavně při individuálních akcích Ručinského a později Petra Tona. „Jenže“ a „kdyby“, to jsou slova oblíbená v našich končinách, ale hraje se na góly pánové a dámy.

obrazekJAK

Honza Chábera ve výskoku; Foto: Kasnarka


Třetí třetina začala s nadějí zlepšení útočné hry a snížení stavu utkání, sparťanské výpady končily povětšinou na precizní obraně Beranů, nebo Sedláčkovi. Chybná rozehrávka v obraném pásmu, Leškova lajna na ledě, Balaštík se vysmál zadákům Sparty po kombinaci naslepo, efektivní zakončení a pro Spartu bylo špatně. Jiskru naděje vykřesal po teči zlínského beka kapitán Výborný. V hale to vřelo. Atmosféra na ledě by se dala krájet, po krosčeku zlínského Sedláčka na Netíka se strhla na ledě potyčka, jediný světlý moment zápasu a to fakt, že se sparťanští hráči postavili sami za své kamarády a nedali simulantům ze Zlína nic zadarmo. Konečnou podobu výsledku dal Pavel Kubiš do prázdné brány, stav utkání 2:5 pro Ševce.

Bída a zmar

Škoda faktu, že ke konci utkání tribuny zely prázdnotou, připadal jsem si jako na přípravném utkání v parném létu. Skupinky nejvěrnějších po utkání zatleskaly, divákům, kteří platí svá místa draze za vydělané peníze se nelze divit. Na podívanou podobnou zápasu se Zlínem se prostě a jednoduše hledět nedá. Začít hrát za stavu 0:3 je ruská ruleta, kterou odnese nechutí ze zápasu kdo jiný, než právě divák. Tempem prosincových zápasů se dostaneme v polovině ledna na příčky, zajišťující tuhý boj o možnost nahlédnout do předkola Play-off. V katastroficky vyhlížejícím scénáři se můžeme také v březnu podívat například do Brna, kde se bude bojovat s největší pravděpodobností o příčky nejnižší, sestupové. Co se týče fandění a předváděného supportu, škoda mluvit, škoda psát. V kotli i v hale se najdou fanoušci, kteří neúprosně fandí do vyčerpání vlastních hlasivek a za to jim patří velký dík. Ostatní ať si sáhnou do svědomí, každý sám za sebe, zda by nešlo udělat něco navíc…poslední dobou je to hrůza, na hřišti i v hledišti prohráváme přátelé…

obrazekJAK

Smutná podívaná, dneska to nešlo; Foto: Kasnarka

Rád bych udělal již brzy za sportovním rokem 2009 tlustou černou čáru, protože KFC a nové dresy výsledky Sparty nezachrání…


Text: -adminK-

Foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.