Pohledný hokej doprovázela trapná atmosféra

12. prosince 2009 v 18:00,  Reportáže

Nebyl to jen večer, kde byly přítomny bezpečnostní, armádní a hasičské složky. V malém "středočeském derby" se tentokrát dostavily i další "ingredience" - koukatelný hokej a plno gólů. Jediné, co v tomto mixu chybělo, byla adekvátní atmosféra.

Sparta začala utkání dost zostra - v nevídaně brzké době vedla. Bodově obrozený Michal Broš vystihl špatnou rozehrávku soupeře a překvapil nerozchytaného exsparťana Schwarze. A byl to opět oblíbený Brošák, který se prosadil poněkud kuriózním způsobem. Zády za brankou nahrával zpět do brankoviště, ale boleslavský brankář si nejspíš nešťastně skopl puk do sítě. 2:0. Do třetice všeho dobrého se Sparťané prosadili ve 13. minutě. Schwarz ještě dokázal vytěsnit Vykoukalovu střelu od modré, z Langhammerovou dorážkou si už ale rady nevěděl. Po této brance přepustil své místo dalšímu exsparťanskému brankáři - Michalu Valentovi.

Ve druhé třetině Středočeši začali vystrkovat růžky a předvedli pár šancí. Příznivý trend ve vývoji utkání však hovořil nadále pro Spartu. Boleslavské střídání v nevhodnou dobu nejlépe vystihlo duo Hanzlík - Ton (Hanzlík po dlouhé době opravdu bravurně rozehrál). První jmenovaný vyslal našeho snajpra do samostatného úniku a Ton se nemýlil. Jeho bývalý spoluhráč možná očekával obávaný blafák do bekhendu a proto nechal o něco málo víc místa na druhé straně, což ostrostřelec Ton využil. Chvíli nato se ale bohužel poprvé prosadila Boleslav a pěknou kombinací zakončené střelou Fabuše mezi betony ukončila Cháberovy naděje na čisté konto.

SERIÁL: Posily Sparty za poslední tři roky I: BRANKÁŘI

Neméně pěknou kombinaci ale po chvíli předvedli i naši borci, na konci stál tentokrát Netík. Druhou asistenci v tomto zápase se přitom připsal Jakub Koreis, v tuto chvíli bodově nejpilnější sparťanský "bojovník". Rychlý sled gólu ve druhé třetině ukončil boleslavský Macho krásnou střelou, na kterou neměl Chábera nárok. Stav byl tedy nadále optimistický - 5:2.

Třetí dějství střelecky načali lépe hosté. V oslabení 5 na 3 při závaru před brankou Chábera nejprve skvěle vystihl střelu Šterbáka, na dorážku Bahenského byl ale krátký. Sparta opět rychle kontrovala, když Gulaši neuvěřitelnou ránou div neprotrhl síť Valentovy branky. O minutu později se ale opět radovali hosté. Při signalizovaném vyloučení dokončil svou akci tísněný Boháč, nutno říci, že na výbornou. Tečku za zápasem ale přeci jen udělala Sparta a byla výstavní. Langhammer povedenou otočkou vyzval ke střele Petra Tona a ten se opět, jak je jeho zvykem, nemýlil. Sparta si tedy připsala tříbodové vítězství 7:4.

Utkání mělo svůj náboj, Sparta neustále vedla. Padlo mnoho branek, na obou stranách se objevovaly pěkné hokejové momenty. I to však bylo sparťanskému publiku (hlavně kotli) málo. Co víc si ale diváci mohou přát, to opravdu nevím.