Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Padá Kometa, něco si přejte!

30. listopadu 2009 v 11:00,  Reportáže

108.jpg

Výjezd do Brna, výjezd plný emocí. Tak by se dal charakterizovat již druhý výlet do největšího maloměsta. Ty pozitivní bohudík převládaly na straně Sparty. Zato brněnským fanouškům tekly nervy pořádně. Můžeme se dohadovat, zda to bylo z vlastní frustrace nad mizerným ziskem bodů v dosavadním průběhu sezony či z nebetyčné troufalostí našich vlajkonošů utahujících si z mediálních králů extraligových stadionů.

Krátce po nedělním poledni se u sparťanské Tesla areny začali shlukovat první nedočkavci, kteří díky tomu měli možnost pozdravit se s hráči, mířícími do stejné destinace. I přes potíže s naplněním autobusu se nakonec sešel pěkný počet fanoušků, doplněný mnoha dalšími, kteří si vybrali za dopravní prostředek vlastní auto. Zásoby alkoholu pojala nejšíleněji skupina ze Severní frakce, vybavená hned 20 litry českého huhu koktejlu zvaného houba. Sluncem prozářená neděle slibovala pěkný zážitek.

Cesta po tentokrát úplně volné dálnici D1 příjemně ubíhala, proběhly dvě zastávky určené k doplnění zásob či naopak vyprázdnění zásob. Akorát ze slunečné neděle se po přejezdu na Vysočinu stala neděle sychravá. Výroba nových pokřiků pracovala v plném proudu, osazenstvo autobusu se bavilo vydatně. V blízkosti Brna se k našemu autobusu přidala policejní eskorta, která nás s majáky dostala pohodlně až před stadion, kde už na nás čekali muži v černém.

Kolem 130 sparťanských fanoušků se tísnilo v sektoru pro hosty a očekávalo začátek utkání. Nechyběla sektorová plachta a mnoho vlajek v našich barvách. A samozřejmě nechybělo klasické přivítání ve stylu Moravy plné vulgarit. Nebylo však lepšího pocitu, když již v 38 vteřině těmto lidem takříkajíc zavřel hubu z úniku Michal Broš – 0:1. Ihned nato byl vytažen transparent "PADÁ KOMETA, NĚCO SI PŘEJTE!". Brněnským se podařilo stav srovnat a snad jen v tuhle chvíli se dalo hovořit o burácející atmosféře, tak často prezentovanou panem Zárubou a spol. v České televizi.

Pozvánka: Pochodem společně na derby se Slavií !


Sparta ale na kolena nepadla, ba naopak pořádně hráče Komety ještě v první třetině vyškolila. Oslabení Sparty – ujíždí Petr Ton – jak tohle může dopadnout? 1:2 pro Spartu! O tři minuty později opět zazářil v posledních utkáních aktivní Broš – nahrávka Macholdovi – prásk – 1:3. A hned je ten den ještě veselejší. Diváci pískají, Sparta pokračuje. Ve druhé třetině zvyšuje na pohledných 1:4 v přesilové hře Kuba Langhammer. Brno se peče ve vlastní šťávě a sparťanský fanoušek si vychutnává jeho vůni. Hosté mají šancí na rozdávání, v brance odvádí solidní výkon Petr Přikryl. I ten však po deseti minutách inkasuje podruhé, malou jiskřičku naděje vykřesal Erat.

Přestávkový program bývá často vyplněn různými soutěžemi mezi fanoušky, i v Brně tomu tak bylo – tentokrát válení sudů. Ačkoliv naši borci prohráli, nezapomněli „pozdravit“ zdviženými šálami i příznivce Brna – ti to však takříkajíc neunesli a opět se projevila horkokrevná moravská mentalita – zatímco kdekoliv jinde by nad tímto gestem fanoušci mávli rukou, v Brně se stalo díky tomu v ochozech málem bitevní pole. Dva dotyční byli osprchování pivem a v několika případech i ústní tekutinou, ke všemu ihned vyvedeni z areny – to se přeci nesmí, ukazovat na nedotknutelné fanoušky šálu. Několik lidí ze sektoru hostů se ihned zmobilizovalo a šlo klukům ven pomoci. V tu chvíli se tam objevil i generální manažer Petr Bříza, který důkladně seřval ostrahu stadionu a pomohl fanouškům Sparty zpět do haly. Za to mu patří dík.

Co všechno dokáže vytočit k nepříčetnosti brněnské fanoušky se můžete podívat zde:Třetí třetina probíhala v klasickém trendu – 52. minuta, na 5:2 zvyšuje Koreis. Zkoprnělí fanoušci Brna sledovali radost hloučku Sparťanů podporujících tradičně Znojmo a zpívajících oslavné chorály. Někteří již nevydrželi a odcházejí domů, na což kotel reagoval pokřikem – „Běž dóm, jsi-li Komeťááák…“. Trapnou atmosféru v hale Rondo alespoň trochu pozvedl v 57. minutě Varaďa, ale to už na vývoji utkání nic nezměnilo. Děkovačka sparťanských hokejistů, spokojený odjezd do matičky měst. V autobuse nikdo nespal, hlavně zadní část autobusu vydržela skoro celou cestu zpívat nejrůznější písně až do příjezdu do Prahy, krátce po desáté hodině. 

Možná se jednalo o poslední výjezd do Brna, kdo ví, zda další nepřijde třeba opět za 13 let. Kdo se nezúčastnil, udělal rozhodně chybu. 

Foto: -shs-

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.