Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Fotogalerie: Švédské hokejové šílenství jak ho neznáte

17. srpna 2010 v 14:30,  Choreo

190.jpg

Severská fanouškovská obec je pro nás trochu cestou do neznáma. Redakce Sparta Hockey Supporters Vám proto nabízí alespoň obrazový pohled na hokejové fanatiky ze Švédska. Hlučnost, hlasitost, chorály, tyto atributy naleznete na hokejových stadionech Švédska stejně jako rvačky, pochody, bengálské ohně a obří choreografie. Nahlédněte blíže pod pokličku švédského hokejového šílenství v naší obrazové reportáži.

Zmapovali jsme soupeře pražské Sparty z fanouškovského pohledu, přinášíme Vám první bonbónek v podobě skupiny fanoušků Djurgårdens IF zvanou – Järnkaminerna.

Järnkaminerna - Djurgårdens IF

Název fanouškovské skupiny Järnkaminerna (v překladu znamená Železná kamna) je oficiální hnutí příznivců hokejového a fotbalového klubu Djurgården. Existence seskupení Järnkaminerna se traduje od roku 1981, kdy tehdejší příznivci stockholmského klubu založili spolek Blue Saints, od roku 1997 vystupuje skupina pod dnešním názvem.

Hlavní činností této support fanouškovské skupiny je pořádání výjezdů, organizace chorea na stadionu, pořádání pochodů a hlasového supportu přímo v hale. Vzhledem ke své bohaté historii a počtu členů se Järnkaminerna zřejmě po právu považuje za největší fanouškovskou skupinu ve Švédsku.

obrazekJAK


obrazekJAK

obrazekJAK

obrazekJAK

obrazekJAK

...tak to jsou Järnkaminerna – Stockholm. 

Pozvánka: Zastaví Sparta švédské tažení Prahou?


Další fanouškovskou skupinu, která se pod svou záštitou snaží sjednotit fans Färjestadu BK jsou tzv. The Wolfpack.

The Wolfpack - Färjestads BK

  Historie založení skupiny sahá do roku 1896, kdy vznikla tehdy pod názvem „Guld Sopotná“, od sezony 1994/95 se fanoušci prezentují pod názvem Färjestads supporterklubb The Wolfpack. 

Cílem a myšlenkou celého hnutí je sjednocení fans Färjestad, skupina organizuje choreografie, výjezdy za svým klubem po celé zemi, stejně tak je důležitou součástí fungování skupiny propagace vlastních suvenýrů. Podle aktuálních informací čítá skupina něco přes 1200 členů.

obrazekJAK

obrazekJAK

obrazekJAK

obrazekJAK

obrazekJAK

...to jsou The Wolfpack.

Nízká návštěvnost European Trophy. Bude Sparta lepší než průměr?White Lions - HC Linköping

White Lions, nezávislá fanouškovská skupina podporující barvy klubu z Linköpingu. White Lions jako sdružení vzniklo v roce 1987. Jedná se o organizované společenství fanoušků Linköpingu.

Skupina se vyznačuje láskou ke svému klubu, podílejí se na vytváření chorea, supportu v hale, stejně tak provozují vlastní e-shop s prodejem suvenýru. Zajímavostí je, že skupina se hrdě hlásí k „bordelu“ v ulicích.

obrazekJAK

obrazekJAK

obrazekJAK

obrazekJAK

obrazekJAK

Tak to byla malá procházka po Švédsku, v budoucnosti se můžete těšit na představení dalších soupeřů, třeba z nedalekého Německa.

Foto: whitelions.se, thewolfpack.se, jarnkaminerna.se.

Video: youtube.com

Autor: KubaSF


 Průvod příznivců LHC městem z venkovního zápasu...Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.