Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Úspěšný start

16. září 2023 v 12:48,  FanBlog

917.jpg

A je to tu zpět, dalších cca 9 měsíců bude naši náladu ovlivňovat 20 lidí v dresu s eSkem. Sparta včera vstoupila do nového ročníku extraligy po pauze, která byla delší, než jsme si všichni v loňském roce přáli. Sparťané na úvod nové sezony porazili Motor 5:2, připsali si první vítězství v sezoně a zároveň i poslali poprvé Nováka na jabloň.

Byl to rozhodně daleko hladší vstup do sezony než v loňském roce. Zápas byl, jako to bývá v prvních kolech, hodně bojovný a o bruslení. Tady mě Sparta překvapila, neboť po ledě létala a soupeře přebruslila. Sice v první třetině několikrát puk neposlechl myšlenku hráčů a odskakoval od hokejek, nicméně postupem času se i toto částečně srovnalo. Naše přesilovky byly dobré, je ovšem znát, že je třeba je vyladit. Naopak ohromná pochvala za oslabení, i ve třech jsme se stíhali přesouvat proti střelcům a soupeř neměl moc kudy pálit na naši svatyni. Celkově to byl velmi dobrý výkon a příslib do budoucích týdnů a měsíců.

Strašně se mi líbil Lajunen. Těžko odstavitelný od puku, dobrý na oslabení, výborný před brankou. Poslední část ukázal fantastickou přihrávkou na první gól Michala Řepíka. Když už jsme u něj, náš kapitán začal sezonu skvěle, vstřelil dvě branky. A to je přesně to, co potřebujeme. Aby se naši klíčový hráči brzy zapsali do statistik a našli klid na svých hokejkách. V bráně nastoupil Kovy a podal solidní výkon, vypadal jistě. Nemyslím si, že s obdrženými brankami mohl něco nadělat, první byla vyloženě smolná, druhou dle mého názoru neviděl.

Máme za sebou příjemný start, nicméně těžká zkouška na nás čeká v následujících zápasech. Ve středu přivítáme na svém ledě Pardubice, ještě předtím, konkrétně zítra, jedeme na led mistrovského Třince. Dva těžké zápasy, které nám, s veškerou úctou k Motoru, nastaví zrcadlo poněkud více, než to zvládli právě Jihočeši. Nicméně start za tři body se počítá!

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.