Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Zhodnocení posil

5. května 2023 v 15:46,  FanBlog

913.jpg

Vzhledem k tomu, že nových příchodů (s jednou výjimkou) jsme se zatím nedočkali, pojďme se podívat, jak si vedli příchozí před a během sezony 2022/2023.

BRANKÁŘI

Jakub KOVÁŘ – patrně nejlepší příchod sezony, jednoznačně nejlepší příchod v letním období. Kovy splnil to, co jsme od něj očekávali. Držel Spartu nad vodou a spoustu bodů vyloženě ukradl. Stal se jasnou jedničkou, a to potvrzoval i svými výkony.

Josef KOŘENÁŘ – příchod trochu narychlo během srpna, nicméně Kořen byl velmi spolehlivou dvojkou, dokázal pro nás vychytat několik bodů. Přes Kubu Kováře se mu do branky nedostávalo snadno, ale svou roli naplnil beze zbytku.

Adam BRÍZGALA – ani si nestačil vybalit tašku a opět se stěhoval na Kladno, doplatil na příchod Pepy Kořenáře. Na Kladně nicméně ukázal své umění, v sezoně přechytal zkušenějšího Bowa.

OBRÁNCI

Dominik GRAŇÁK – záplata v krizi nejvyšší. Dominik si u nás svoje odehrál, ale bylo vidět, že rychlost extraligy už mu dělá problémy. Nicméně svým přehledem působil dobře. Víceméně vydařené hostování, i když se svezl se špatnými výkony mužstva

Jakub KREJČÍK – upřímně, očekávání nenaplnil, byť v tom mohlo hrát roli i jeho zranění. Nicméně svoji pozici možné přesilovkové zbraně na modré rozhodně neukázal. Ani směrem dozadu to nebylo ono, což zejména ve čtvrtfinále gradovalo.

Michael KRUTIL – návrat mladého obránce ze zámoří ani nezklamal, ani se nekonalo extrémně příjemné překvapení. Krutil si své odehrál, i díky marodce ostatních prostor dostával. Celkem důrazný bek, rozhodně má potenciál růst.

Michal KEMPNÝ – nejlepší příchod během sezony. Vysoce produktivní obránce, jasná volba na modrou v přesilovce. Chybělo mi od něj trochu více střelby. Dozadu se dopustil pár kiksů, nicméně rozhodně působil jako jeden z nejjistějších.

Stefan WARG – těžko jeho působení hodnotit. První zápas ihned po příletu mu nevyšel, navíc se zranil a zasáhl až do čtvrtfinále. Nicméně v něm nepodával špatné výkony, byl silný v osobních soubojích a počínal si zkušeně.

ÚTOČNÍCI

Pavel KOUSAL – Přišel během ledna a chvilku se rozkoukával, nicméně poté ukázal, jak by mohl být platný. Dobře bruslil, velmi dravý útočník, produktivní. Řekl si o místo v prvních dvou útocích. V příští sezoně k němu přibude hokejové dvojče Najman.

Gustaf THORELL – zklamání. Očekával jsem, že se usadí ve třetí formaci, kde bude působit jako osina v zadku soupeře a k tomu bude produktivní. Realita byla taková, že se plácal na hraně sestavy a někdy i za ní. Rozhodně nenaplnil očekávání.

Ostap SAFIN – další návrat mladého odchovance. Líbila se mi jeho dravost a bojovnost, byť to obnášelo občas nějaký zbytečný trest navíc. Do toho ukázal i relativně solidní střelu a snahu cpát se před branku. Má potenciál na první dvě formace.

Dominik SIMON – asi není nutné cokoliv psát. Zachránil kůži Gustafa Thorella při určení největšího zklamání. To je asi tak jediné pozitivum, které vyšlo z jeho angažování.

Olavi VAUHKONEN – druhého Stoljarova jsme se nedočkali. Vauhkonen měl parametry, ale moc je nenaplňoval, byť pár branek z předbrankového prostoru dal. I tak hodnotím jeho příchod spíše jako zklamání. Chyběla mi u něj větší ochota ke hře, která může bolet.

Maximus

Foto: Pavel Mazáč/sport

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.