Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Konec sezony

29. března 2023 v 09:32,  FanBlog

910.jpg

Dnes nebudu úplně mluvit o zápase, ale o celé sérii, protože její včerejší vyvrcholení bylo jejím odrazem. Sparťané na třineckém ledě prohráli 1:5 a dveře do semifinále se zamkly na sedm západů. Nutno říct, že zcela zaslouženě.

Můj pocit se dá vyjádřit jako ohromná nasranost a ještě větší zklamání. Zároveň jde o super zrcadlo Spartě jako takové. Takhle se play off nemůže hrát. To prostě nejde, takhle to nefunguje. V nasazení, obětavosti, dravosti, tvrdosti a důslednosti byl Třinec úplně někde jinde. Krásně to dokládá včerejší první gól. Třinec by si v tu chvíli zlomil navzájem hokejky, aby odpálil puk minimálně na mantinel, klidně na zakázané uvolnění. My necháme ve ČTYŘECH hráčích JEDNOHO Marcinka šťourat, až vyšťourá puk před bránu. V zápase, kdy bylo jasné i těm, co v životě nebyli na zimáku, že to bude zápas o prvním gólu. V prakticky celé sérii jsme nebyli schopni dostat Třinec do situace, kdy by musel tvořit a útočit. Místo toho Oceláři v klidu zamknuli střední pásmo a čekali na naše chyby. Kterých bylo dost na to, aby postoupili. Sparta dokázala to, co se teď v souvislosti s ní řeší. Tým na základní část velmi dobrý, jeden z nejlepších v extralize. Na play off to ale není. Když pak člověk vidí, jak je jedno, jestli proti střelci stojí Kurovský, Daňo, nebo Růžička, protože stejně tam ten hráč vletí a blokuje….

Za čtvrtfinále se mi hodně líbili Kousal, Sobotka, překvapivě Polášek, ale hlavně David Kaše. Ten hrál až neskutečně, žral led. Ale byl to, bohužel, ojedinělý úkaz v našich řadách. Člověk by řekl, že play off bude sedět Formanovi či Buchtelemu. Že se projeví kreativita Tomáška či zarputilost Řepíka. Ne, nic, nula. Na Spartě teď leží těžký úkol. Přebudovat tým z baviče v ZČ na úspěšný tým. K tomu je nutné sehnat minimálně dva powerforwardy, které má například Třinec ve dvojici Marcinko – Voženílek. Musí sehnat nutně jednoho až dva vyloženě defenzivní obránce typu Janka či Hollanda. Kreativních hráčů máme hodně, brankáře máme nadstandardní. Sparta musí přitvrdit, musí sehnat obětavce, kteří se nebojí přijímat rány před oběma brankami. Tam se vyhrává a prohrává play off, tím pádem se tam rozhoduje o úspěšnosti sezony.

Tohle vyřazení bolí, protože jsme vypadli na základních hokejových atributech. V těch, které by měly být automatické. Krásné kombinace jsou pak nadstavba. Ale když se k nim nepřipojí tvrdá a poctivá dřina, na které je hokej založen, je to k ničemu. Nezbývá než doufat v poučení se a úspěšnější příští rok. Tak, jak to děláme již od konce sezony 2007/2008…

Maximus

Foto: Michal Beránek / Sport

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.