Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Nezvládnuté přesilovky

27. března 2023 v 10:42,  FanBlog

909.jpg

Člověk skoro snad ani nemá slov… Sparťané nastoupili k veledůležitému pátému utkání na domácí půdě, za stavu 2:2 na zápasy se dá mluvit skoro o rozhodující bitvě. Nicméně zápas nezvládli, i přes velkou převahu a šest přesilovek prohráli 0:3 a do Třince pojedou bojovat o prodloužení sezony za stavu 2:3 na zápasy. Mimochodem, jednalo se o první případ, kdy jsme pod novými trenéry prohráli dva zápasy za sebou.

Asi je jasné, o čem byla, je a pravděpodobně ještě bude nejvíc řeč. Naše přesilovky. Sparta dostala šest přesilovek, z toho čtyři v krátkém sledu za sebou ve druhé třetině. Nevytěžila z nich zhola nic. Zejména naše první speciální lajna nehrála vůbec dobře. Pomalé, těžkopádné, ve stoje, čitelné, neustálé trefování prvních hráčů, kombinace na brusle místo do hokejky, absence jakékoliv cross nahrávky… Pokud chcete překonat Kacetla v play off módu, do kterého se opět dostal, musíte ho rozhýbat. Ideálně mu ještě zaclonit výhled. To jsme neudělali. Hráči předržovali puky, nahrávky byly pomalé a před brankou čistý výhled pro brankáře hostů. Jinak Sparta hrála dobře, výborně bruslila, hrála důrazně, ale zároveň bez velkých problémů s disciplínou. Ale přesilovky nás stály tento veledůležitý zápas.

Opět se mi velmi líbil David Kaše, hraje neskutečně. Dobře zahrál i Adam Polášek, ten jde postupně výkony nahoru. Dobře hrál i David Němeček, nicméně dle mého jde gól za ním, když u brány nechal volného Růžičku. Nelíbila se mi dvojice Kempný – Řepík. V přesilovkách předrželi spoustu puků, špatně si je přihrávali, střely nebyly nebezpečné. V bráně nastoupil Kovy a i když moc práce neměl, chytal solidně. Proti Voženílkovi mu pomohla tyčka, u gólu asi moc víc udělat nemohl.

Pokud by člověk hledal synonymum pro velkou komplikaci, tak návrat do Třince za stavu 2:3 na zápasy je více než vhodným návrhem. Sparťané se musí začít více tlačit do brány a být v útoku vynalézavější. Zároveň si dávat pozor na okénka v obraně, neboť Třinec je trestá s železnou pravidelností. Bude to velmi náročný boj. Nezbývá než věřit, že se ve čtvrtek sejdeme v O2 areně k sedmému zápasu. Situace je však, a to si musíme přiznat, kritická. Nicméně, jak říká staré hokejové pravidlo, není konec, dokud není konec.

Maximus

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.