Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Další zkrácení série

25. března 2023 v 11:22,  FanBlog

907.jpg

Sparťané se po úspěšném třetím zápase chystali na možnost utéct svému soupeři na dvouzápasové vedení. K tomu by jim dopomohla výhra ve čtvrtém utkání série. Bohužel se toto nepovedlo, Sparta prohrála 1:3 a série se přesune do Prahy za stavu 2:2.

Od třetí třetiny bylo jasné, že kdo vstřelí branku, patrně vyhraje. Nám velmi uškodil brzký vstřelený gól Třince, který soupeře uklidnil a ten se tak vrátil zpět ke své hře, která je popsána trefně jako buzerantský hokej. Sparťané měli sice optickou i střeleckou převahu, ale domácí pečlivě bránili prostor před vlastním brankářem. Naše střely byly spíše ze střední vzdálenosti či od modré, často nahazované, bez blokování výhledu brankáři. Několikrát nás pak potrápila koncovka. Navíc, a to si přiznejme, skvěle zachytal Kacetl, ze který tak spolehlivě zachytával puky, že jsem ho podezříval z využití magnetu jak ve slavné pohádce. Rozhodně jsme odehráli dobré utkání, bylo by chybou tvrdit opak, i naše přesilovky vypadaly jako výhoda, nicméně tentokrát se štěstí překlopilo na stranu Třince.  Je nicméně důležité převzít to, co nás ve včerejším zápase zdobilo a přenést to dál do série. Ta se teď zkrátila na sérii na dva vítězné zápasy.

Sparťané celkově podali dobrý výkon, opět se mi líbila naše první formace, které David Kaše dodal malinko víc drajvu.  Druhý zápas v play off odehrál obránce Warg a musím říct, že se mi jeho hra líbí. Nenápadný defenzor. Z koho mám po těch dvou dnech tlak nebezpečně vysoko, to je Moravčík. Oba zápasy byl z mého pohledu jednoznačně nejhorším hráčem. Často kazí, je nedůrazný, občas až bohorovný... Vypadá u toho, jako kdyby šlo o přátelák, a ne čtvrtfinále play off. V bráně nastoupil Kovy a budu se opakovat, skvěle nás držel s několika těžšími zákroky. Bohužel jsme tentokrát cestu k vítězství nenašli.

Série se již zítra přesune zpět do Prahy a určitě se ještě do Třince vrátí. Tohle jsou tak dvě jediné jistoty, které tato série má. Budou to ještě těžké zápasy a zítřejší zápas bude extrémně důležitý. Vítěz má dva pokusy na postup, poražený musí odvracet. Tak pevně věřím a doufám, že zápas zvládneme a půjdeme opět do vedení v sérii.

 Maximus

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.