Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Trpělivost růže přináší

24. března 2023 v 09:29,  FanBlog

906.jpg

Po dvou zápasech v Praze, s tím že druhý zápas byl hojně označován za jeden z nejlepších v sezoně, se celá série přesunula na severovýchod republiky do Třince. Zápas, který díky rýhám v ledu trval o velkou porci minut déle, sparťané zvládli a připsali si vítězství 4:2 a opět vedou v sérii, tentokrát 2:1.

Sparta hrála jinak. Více trpělivosti, méně zmatkování a zbrklosti. Méně Třinec hitovala, hrálo se víc hlavou než tělem. Oceláře jako kdyby toto vykolejilo a nebyli schopni postupně startovat své motory jako v Praze. V obraně jsme i působili více kompaktněji, celá pětka byla blíže u sebe. V útoku se naopak konečně probraly naše první dvě formace, což bylo příjemné zjištění. Skvěle jsme zvládli ubránit pětiminutové oslabení po zkratu Míry Formana (tady čekám od Viktora tak dva zápasy minimálně) a ještě ho vyhrát 1:0 díky brance Horáka. Musíme si ovšem dávat pozor na to, že Třinec využije sebemenšího zaváhání našich obránců k vytvoření loženky. Bylo to vidět u druhého gólu domácích. Nejprve nevydařený pokus o vyhození puku z pásma a následně Němeček místo bloku přihrávky šel nesmyslně do těla a uvolnil tak prostor pro gólovou přihrávku. Třinec měl spoustu šancí, ale buď selhala koncovka, nebo se odněkud vynořila nějaká část Kovyho, která zabránila soupeři ve skórování. Celkově to byl dobrý výkon, který nás dovedl k vítězství. K problémům s ledem nemám moc co dodat, je to strašná škoda, ale nějaké hodnocení od někoho, kdo sotva zvládne v létě udělat pár kostek ledu do drinků, asi není jakkoliv směroplatné.

Hodně se mi líbily první dvě formace, skvěle hrál Řepík, bodoval Sobotka i Horák. Výborný byl opět David Kaše. Až na jedno větší zaváhání se mi opět líbil Polášek, Kempný odehrál taktéž velmi dobré utkání. Ale ne všechno bylo tak úžasné. Musím říct, že kvůli obranné dvojici Moravčík – Krejčík, a to zejména u prvního jmenovaného, mám vždy strach. To co dokáží vymyslet, jak Moravčík dokáže udělat z puku na hokejce nesmyslný icing nebo tlak Třince… Asi budu muset požádat doktora o prášky. Neuvěřitelný. V bráně nastoupil Kovy a byl tradičně fantastický, s brankami nic nadělat nemohl a vytáhnul opět několik famozních zákroků. Dal nám šanci vyhrát a my ji využili. Parádní práce.

Dnes nás čeká druhý zápas v blízkosti polských hranic. A očekávám, že na nás Třinec vlétne, neboť nutně potřebuje vítězství. Doufám, že si s tím poradíme a do Prahy se budeme vracet s vedením o dva zápasy. 3:1 a 2:2 je ohromný rozdíl. Tak uvidíme večer. A doufám, že problémy s ledem budou patřit minulosti.

Maximus

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.