Vyrovnáno

21. března 2023 v 10:28,  FanBlog

Po úspěšném vstupu do série na nás čekala druhá bitva proti Ocelářům, opět na domácím ledě. Po velmi podobném vývoji obrazu hry, jaký byl k vidění v zápase prvním, skončil zápas po šedesáti minutách 2:2. I díky naší nedisciplinovanosti Třinec překlopil zápas na svou stranu, sparťané tak padli 2:3 po prodloužení.

V trenérském kamrlíku se po včerejšku patrně rozsvítily a rozezvučely všechny alarmy. Obraz hry se totiž velmi nápadně podobal prvnímu zápasu. Sparta začala skvěle, postupně vadla a ve třetí třetině a v prodloužení patřil zápas jednoznačně Třinci. Naše obrana je hodně slabá, při rozehrávce obránci zbytečně zmatkují. Úplně stejně jsme hráli i poslední zápas základní části v Brně. Chaos, zmatky, nepřesnosti. Nabízíme soupeři spoustu šancí a jen díky skvělému brankáři je série 1:1. Sparta musí změnit hru. Třinci zatím stačí trpělivě čekat na začátku zápasu, zavřít to a posupně začít hrát. Nejhorší na tom je, že to nebylo jen včera, ale v obou zápasech. To mě, musím říct, dost znepokojuje. A nechat se třikrát vyhodit v krátkém sledu v prodloužení proti soupeři, jako je Třinec, je prostě rituální sebevražda. Což se zákonitě potvrdilo.

Včera se mi hodně líbil David Kaše, opět dobrý byl Pavel Kousal a velmi dobře zahrál (světe div se) i Adam Polášek. Jeden z jeho nejlepších zápasů za hodně dlouhou dobu. Opět se mi líbil Gustaf Thorell. Za mě by čtvrtá lajna měla dostat víc prostoru, možná by to pomohlo udržet tempo. V bráně nastoupil Kovy a co dodat? Další fantastický výkon, Nestrašilovi se musí o jeho nájezdech už zdát. Spartu držel nad vodou, co to šlo, bohužel není všemocný.

Není čas věšet hlavy, série je pořád vyrovnaná, nicméně je důležité ne hodit včerejší zápas za hlavu, ale poučit se z něj a také i z prvního zápasu. Musíme hrát, bruslit a fárat celé utkání. Třinec vždy vycítí, když začneme vadnout a rozjede ofenzivní smršť. Včerejší kolotoč, do kterého se dostala naše první lajna, je toho důkazem. Tak ve čtvrtek v Třinci znovu a lépe. A ideálně se opět dostat do vedení v sérii.