Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

První krok

20. března 2023 v 08:30,  FanBlog

904.jpg

Válka o Masasrykův pohár začala! Sparťané se poprvé v tomto ročníku představili ve vyřazovacích bojích, s třineckými Oceláři zvládli velmi dobře první polovinu zápasu a díky ní zvítězili 3:2, v sérii se ujali vedení 1:0 na zápasy.

Sparta na Třinec od začátku zápasu vletěla. Jako kdyby ty dva týdny těšení se vrhla směrem na třinecké, kteří stěží odolávali. Sparťané si tak po zásluze vypracovali dvoubrankové vedení po úderech dvou věží, Safina a Vauhkonena. Ve druhé třetině tyto dva gólově podpořil Pavel Kousal a vypadalo to s námi hodně dobře. Jakmile jsme však nastoupili do třetí třetiny, něco bylo zle nedobře. Jako kdyby si naši hráči mysleli, že vedeme o tři góly, a tak se nemůže nic stát.  Třinec najednou připomínal hladového psa, který po týdnech strádání zavětřil kořist. Z toho pramenilo třinecké snížení a nebýt Kovářova zákroku proti Nestrašilovi, který se dostal do úniku po hrubce Moravčíka, mohlo být daleko hůře. Naštěstí jsme další branku neobdrželi, závěr jsme si následně relativně pohlídali, což znamenalo první radost ze čtvrtfinálové výhry.

Hodně se mi líbila čtvrtá formace, která vstřelila dvě branky, zdatně ji sekundovala třetí lajna. Vyzdvihnu tu hráče, o kterém se moc v souvislosti s tímto zápasem nemluví. Gustafa Thorella. Hrál parádně, dohrával soupeře, makal do úmoru, hodně solidní výkon. V bráně nastoupil Kovy a jestli takhle bude chytat dál, bude to na sochu. Chytal fantasticky! Dle mého názoru zabránil tak třem, čtyřem gólovým šancím na cestě k proměnění. Skvělá práce našeho gólmana.

První bitva je úspěšně za námi, dnes nás čeká další. Aby Sparta potvrdila výhodu domácího prostředí, potřebuje vyhrát a jet do Třince za stavu 2:0. Což se lehce řekne, nicméně to bude řádná řehole. Třinec si tentokrát patrně nenechá tolik utéct začátek a budeme bušit na zavřená vrata. Pevně věřím, že je prolomíme a pojedeme na druhou stranu republiky ve velmi dobrém rozpoložení. Tak večer na značkách!

Maximus

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.