Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Preview čtvrtfinále

17. března 2023 v 13:02,  FanBlog

903.jpg

Přátelská utkání, Liga mistrů, 52 kol a Spengler Cup. To vše nás čekalo a je za námi při cestě k play off. Již v neděli pro nás začne vyřazovací část extraligy a hned čtvrtfinále bude zajímavá bitva. V repríze loňské finálové série nás čekají Oceláři z Třince.

Ještě nikdy jsem si nepřál postup Liberce tak jako v pátém utkání předkola. Z dvojice Kometa – Oceláři jsem si přál spíše Třinec, na který nakonec padla volba. Co nás čeká? Pravděpodobně ne moc pohledný hokej, který série s Oceláři přinášejí po celé extralize. Třinec je velmi zkušené mužstvo, třikrát v řadě vyhrálo play off a asi by dosáhlo čtyř vítězství, nebýt Číny. Čeká nás jedna z nejlepších přesilovek v extralize (v ZČ 27,27 %, 2. místo), Třinec zároveň umí i oslabení (v ZČ 82,58 %, 4. místo). Rozhodně nás nečeká jednoduchá práce.

Vidím to na sérii, kde bude patrně rozhodovat nejvíce první gól v utkání. Oba dva týmy umí vyhrávat zápasy o gól vystavením kvalitní obrany. Důležité budou přesilovky a oslabení. Naše přesilovky se mi poslední dobou moc nelíbily, nicméně oslabení byla výborná. Myslím si, že bruslařsky na tom můžeme být o něco lépe než Třinec, a to by mohla být naše zbraň. Dobrým bruslením se dostávat do šancí, a zároveň si říkat o nedovolené zákroky soupeře.

Tak je to tady, sparťané, play off, věc, na kterou se člověk těší celý rok. Doufám, že do něj po dlouhé pauze vstoupíme pravou nohou a dokážeme doma rozehrané Oceláře porazit. Jak vše bude, to se ukáže již v neděli při prvním zápase. První zápas, první překážka na cestě na vrchol. Pojďme našim klukům pomoci dostat je přes Třinec do semifinále. Bude to těžká série, ale ne nezvladatelná. Jen desetikoruny bych asi pro jistotu zanechal doma…

Maximus

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.