Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Od profesorů k bojovníkům

4. března 2023 v 11:07,  FanBlog

900.jpg

Poslední domácí zápas základní části nepřinesl pouze dobrou atmosféru a pokoření rekordu v návštěvnosti, ale také důležité body ve stále probíhajícím souboji o druhé místo, který na dálku svádíme s Víktovicemi. Sparťané porazili Hradec Králové 3:2.

Půl zápasu se mi náš výkon nelíbil. Hradec přijel hrát důrazný hokej s prvky play off, my jsme nastoupili profesorsky a na ledě to bylo hodně znát. Hradec byl důraznější, hrál lépe dozadu, poctivě zastavoval naše útoky. My si v první přesilovce za minutu pořádně nepřihráli puk. Na paty, daleko, na paty, daleko... Po druhém gólu nás ještě Hradec zatlačil a ve vzduchu visel třetí. Pak se ale na naší střídačce něco změnilo. Místo kudrlinek rychlé přihrávky, maximálně dva doteky a pryč. Sparťané dokázali zvýšit tempo a zároveň udržet puk na hokejkách. Zároveň i přitvrdili. Z bandy profesorů, co si šla zahrát, se stalo bojovné mužstvo, které si nenechalo nic líbit, ale zároveň udrželo nervy na uzdě, když bylo potřeba. A to se našemu soupeři ne úplně dařilo. Díky tomu jsme se dostali do rozhodující přesilovky, kterou nechtěně po panenkovsku proměnil vítězným gólem Michal Řepík. Musím říct, že se mi strašně líbilo, jak jsme dokázali změnit hru v rozehraném zápase, není to úplně obvyklé, že mužstvo dokáže takto zareagovat. Pod některými trenéry i prakticky nemožné. Za to patří poděkování našim trenérům, kteří parádně zareagovali a nasměrovali tým ke třem bodům. Zároveň tým skvěle bojoval a zejména v závěrečné pasáži hráči doslova lezli po čtyřech, aby zápas vyhrál. Výborný signál!

Hodně se mi opět líbil David Kaše. Dře do úmoru, cpe se do branky, nevynechá nic a v poslední době je za to konečně odměňován body a góly. Jako kdyby mu vyhovoval nástup trochu jiného hokeje. Ocenit musím i boxerskou vložku Ondry Mikliše. Moc se mi i přes vstřelenou branku nelíbil David Tomášek, několikrát zbytečně ztratil puk v útočném pásmu tím, že předržel puk. Což bylo v ohromném kontrastu s tím, co jsme hráli. V bráně nastoupil Kovy a chytal velmi dobře. První branka byla ohromná smůla, druhou, a to tu přiznejme, Klíma lépe trefit nemohl. Nicméně Kovy nás držel ve hře o vítězství, ke kterému jsme nakonec dokráčeli.

Už zítra nám skončí základní část a začne netrpělivé čekání na našeho čtvrtfinálového soupeře. Chtěl bych se tu omluvit sparťanům v kabině a na ledě, na začátku listopadu jsem prohlásil, že bude úspěch začínat předkolo doma. A teď máme jistotu čtvrtfinále a jsme bod od stobodové hranice. Tu můžeme překonat na ledě brněnské Komety. Zápas, který má potenciál mít parametry výborné generálky na play off. Pokud zahrajeme jako včera ve druhé polovině zápasu, věřím, že stobodovou hranici překonáme.

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.