Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Odevzdané body

1. března 2023 v 17:48,  FanBlog

899.jpg

Po vcelku zvládnutém víkendu, kdy si sparťané připsali šest bodů, přišel poslední týden základní části, ve kterém nás čekala dohrávka s Olomoucí. Důležitý zápas s výhledem na boj o druhé místo Sparta nezvládla a prohrála 2:1 po samostatných nájezdech.

 

Jako kdybychom nechtěli vyhrát. Absolutně nám scházel tlak do branky, rychlejší kombinace v útočném pásmu, celkově vytvoření si tlaku proti týmu, kterému scházelo JEDENÁCT hráčů ze základu. Bylo jasné, že Olomouc vsadí na obranný val. A my, místo toho, abychom na soupeře vletěli, tak jsme se přizpůsobili jeho hře. Do toho jsme nechali Hanáky vstřelit první gól zápasu, což byla voda na jejich mlýn a přesně to, co potřebovali. Nutno podotknout, že jim skvěle zachytal brankář Lukáš, nicméně si myslím, že mu to sparťané zrovna dvakrát neztížili. Spousta střel po zemi, málo clon, prakticky nula dorážek. Puky od modré místo na branku létaly na zadní mantinel. I přes gól v početní výhodě se mi pořád naše přesilovky nelíbí, přijdou mi strašně statické a pomalé. Vše korunovaly opětovně velmi nezvládnuté nájezdy. Prostě jsme tento zápas nezvládli, šli jsme si jen zahrát s tím, že to nějak dopadne. No, dopadlo odevzdáním bodů. Šance na druhé místo po včerejším zápase, servírovaná na stříbrném podnose, byla s díky vrácena s body pro Hanáky na podnose zlatém.

 

Těžko někoho vyzdvihnout. Michal Řepík dal parádní gól v přesilovce, jeho oblíbená parketa. Dobře hrál i Tomášek, navíc předvedl parádní, byť pohříchu jediný úspěšný nájezd. Líbil se mi Tomáš Tomek. V bráně nastoupil Kovy a chytal dobře, s gólem nemohl dělat vůbec nic, neboť viděl pouze červené kalhoty clonícího hráče soupeře.

 

No, tohle byl tedy vstup do posledního týdne, hořkosti zůstává jak po vydatném obědě ve formě šťovíku a pelyňku. Víkend přinese páteční zápas doma s Hradcem a nedělní v Brně. Strašně mě štve, že jsme souboj o druhé místo pustili z vlastních rukou a už musíme spoléhat na klopýtnutí Vítkovic. Tak uvidíme, jak se vše vyvrbí.

 

Maximus

 

Foto: HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.