Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Kulový blesk

27. února 2023 v 09:03,  FanBlog

898.jpg

Předně se omlouvám za zavádějící nadpis. Pokud jste si ho přečetli a teď marně hledáte, co a kde se stěhuje na Spartě, tak tam je klid. Nicméně stěhování potkalo o víkendu moji maličkost, a tak jsem neměl čas na napsání reportu ze zápasu s Kladnem. Tudíž si můžete nyní užít takový koncentrát ve formě víkendového reportu. Sparťané vytěžili ze dvou zápasů šest bodů za výhru 4:3 na Kladně a domácí zdolání Třince 4:2.

Co se týče zápasu na Kladně, bylo na něm znát kdo musí vyhrát a kdo nemusí. Kladno dřelo a šlapalo celý zápas, na nás bylo trochu vidět, že jsme zápas pojali víc jako přípravu na play off, tudíž jsme se (doufám že cíleně) zatáhli. Na můj vkus tedy trochu více než by bylo zdrávo. Hodně se mi nelíbil obdržený gól od Plekance, tam jsme si vskutku velmi špatně přebrali hráče. Plekanec tak měl fůru času a prostoru zavěsit, čímž takový hráč nepohrdne. Ale celkově to nebylo špatné představení. V neděli pak zavítal na náš led Třinec a to byla generálka na play off. Opět mi přišlo, že jsme se místo na nasypání gólů soustředili od stavu 2:0 na defenzivu. Což celkem fungovalo, nicméně i tak jsme Třinec nechali skórovat opět po špatném přebrání hráčů a následně po nedůrazu na brankovišti, což začíná být na můj vkus celkem častý důvod, proč zde píšu o obdržené brance. To není úplně dobrý signál. Co se týče přesilovek, nevypadaly v obou zápasech špatně, nicméně by mohly být lepší. Oslabení jsou na druhou stranu výborná, hrajeme je velmi dobře, což by mohla být dobrá zbraň do následujících týdnů.

V obou zápasech se mi hodně líbila formace Forman – Kaše – Řepík. Zejména David Kaše hraje poslední dobou fantasticky. Chápu, že odejde kvůli vytížení jinam, ale bude tady chybět. Ten kluk nevynechá nic. Na Kladně zahrál fantasticky Erik Thorell, byl to náznak toho, co ukazoval v loňské sezoně. Snad to bude z jeho strany ještě lepší. Včera se mi líbila souhra Formana a Kašeho, kdy si vyměnili pěkné asistence. Vyzdvihnout bych chtěl i asistenci Pavla Kousala na čtvrtý gól Buchty, parádní nahrávka. Co se týče brankařů, tak tam si oba rozdělili zápasy půl na půl. Kořen chytal na Kladně a chytal výborně, předvedl velmi důležitý parádní zákrok za stavu 2:1 pro nás. S góly mohl pramálo udělat, dva neviděl (včetně jedné teče) a třetí trefil Plekanec parádně. Proti Třinci nastoupil Kovy a taktéž byl důležitým článkem na cestě k vítězství, podal super výkon, výstavní byl jeho zákrok lapačkou ve druhé třetině. Obecně je skvělou zprávou, že oba dva gólmani vypadají před play off jistě a ve formě.

Sparťané si díky povedenému víkendu zajistili i matematicky přímý postup do čtvrtfinále a nejhůře třetí místo po základní části. Co se týče druhého umístění, tam nám Vítkovice neustále unikají. To se však může změnit díky zítřejší dohrávce s Olomoucí, která má nyní neuvěřitelně rozrostlou marodku. Jasně, je možný, že se dá pár hráčů do pořádku, ale i tak bychom měli brát tento zápas tak, že bychom ho měli vyhrát. Což by nás příblížilo druhému místu a CHL. Tak uvidíme, zítra večer budeme v tomto ohledu chytřejší.

Maximus

Foto: CSFilm

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.