Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Bodová série u konce

20. února 2023 v 12:28,  FanBlog

897.jpg

Neuvěřitelná sparťanská série je u konce. Po třinácti zápasech, ve kterých Sparta vždy bodovala, přišel první plnohodnotný náraz do zdi. Sparta na libereckém ledě, který není z našich nejoblíbenějších, padla s domácími Bílými Tygry 2:1.

Hrál se hodně urputný zápas v relativně slušném tempu. Liberec na nás na začátku utkání vlítnul jako uragán, z čehož vytěžil i branku. Prvních deset minut jsme byli horším týmem. Následně se nám povedlo díky přesilovce dostat Liberec z tempa. Bohužel naše přesilovková nemohoucnost nás stála body, neboť jsme nedokázali proměnit pět početních výhod. Ty sice nevypadaly špatně, rozhodně jsme letos odehráli daleko horší přesilovková představení, nicméně pět přesilovek bez gólu je prostě strašně moc. Druhý faktor, který překlopil zápas na stranu soupeře, bylo bránění před vlastní brankou. Zatímco Liberec svůj předbrankový prostor zavřel a nedovolal nám v něm prakticky nic, my jsme dostali oba góly právě z prostoru těsně před brankářem. To je něco, na čem musíme nutně zapracovat, nejde jen o tento zápas. Tady dávám link na vizualizaci střel, kde je to jasně vidět, k náhledu zde. Zatímco přesilovky se nedařily, tak oslabení tradičně fungovala velmi dobře, včetně krátkého oslabení ve třech proti pěti.Je dobrým signálem, že poté, co jsme měli v listopadu jedny z nejhorších oslabení v extralize, tak jsme nyní na špici v této herní disciplíně.

Byl to takový zápas, kdy se dá těžko úplně vybírat nejlepší hráč. Hodně se mi líbili mladíci Vitouch a Konečný, jejich pohyb občas dělal soupeři velké problémy. Naopak naše první dvě formace tentokrát byly velmi dobře pokryté. V bráně nastoupil Kuba Kovář a chytal výborně! Díky němu jsme přežili úvodní tlak Liberce jen s jednou obdrženou brankou, i následně předváděl bravurní výkon. S góly se dalo těžko cokoliv nadělat, tam by potřeboval notnou dávku štěstí.

V pátek nás čeká poslední zápas čtyřzápasové venkovní série, Sparta jede na led Kladna. To nyní bojuje o to, aby se vyhnulo baráži a v poslední době nabralo dobrou formu, kdy z posledních zápasů nebodovalo jen jednou. Pokud však chceme ještě pomyslet na druhé místo, musíme si odvézt z Kladna tři body.

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.