Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Jak vrátit soupeře do zápasu

18. února 2023 v 12:37,  FanBlog

896.jpg

Sparťané se po výjezdu na západ Čech tentokrát vydali směrem na jih, kde zavítali do Českých Budějovic. Místnímu Motoru jde o hodně, neboť se nebezpečně namočil do barážových vod. Sparta ovšem neměla se svým soupeřem moc slitování a porazila ho 4:3 po prodloužení.

Sparťané odehráli velmi dobrý zápas, skvěle bruslili, hra byla také dobrá, oslabení fungovala. Potud to zní jako velmi vydařené představení. Nicméně po včerejšku by mohla Sparta vydat příručku jak vrátit soupeře do zápasu. Já mám pocit, že jsme zvládli prakticky všechny možnosti. Nevyužitá přesilovka pěti proti třem, obdržený gól v oslabení, zbytečné vyloučení, které nás poslalo do tří… Zejména otočka Motoru z 1:0 byla zbytečná. Nejprve branka v oslabení, po nepovedené přesilovce jsme šli okamžitě do čtyř za příliš mnoho hráčů na ledě. To vyvrcholilo zbytečným icingem hned po oslabení a nepokrytím Gulaše při gólu na 2:1. Když jsem narazil na přesilovky, Spartě se opět nedařily. Větší tlak jsme si byli schopni připravit při hře pět na pět. Za tu bych rád ještě jednou naše hráče pochválil, Sparta byla jednoznačně lepším týmem. Hlavně naše bruslení dělalo našemu soupeři ohromné problémy. Být o něco přesnější v koncovce, mohlo být veseleji. A kdybychom zbytečně nepouštěli Motor zpět do zápasu…

Skvěle zahrála formace Řepík – Sobotka – Forman. Sob ukázal, jak je pro nás důležitý. Dvakrát udržel soupeře na zádech a vymyslel gólovou asistenci. Celkem 0+3. Kapitán vstřelil dvě branky, opět si připsal i branku vítěznou a taktéž posbíral tři body (2+1). Zastavím se tu ještě u jedné věci. U naprosto idiotského vyloučení Kempného, které nás poslalo do tří. Hráč soupeře stojí na hranici brankoviště, zády ke Kovymu. Všichni víme, že letos se za krosčeky vyhazuje. Prostě… Proč? Proč tohle? Absolutně to nechápu. Málem nás to stálo všechny body. V bráně nastoupil Kuba Kovář a zachytal dobře, nemyslím si, že s góly mohl cokoliv udělat, naopak ke konci Spartu dostal do prodloužení. Důležité zákroky našeho brankáře přinesly dva body do našeho konta.

Zatím je to relativně povedená série na ledech soupeřů, další zápas venku nás čeká už zítra, kdy jedeme do Liberce. Ten si stále myslí na místo v první čtyřce, které by ho katapultovalo rovnou do čtvrtfinále. Takže opět nás nečeká nic jednoduchého. Což v Liberci asi nikdy. Tak snad se poučíme, přestaneme nabízet soupeři možnost vracet se do zápasu a přivezeme důležité body do souboje o druhé místo.

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.