Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Energie bez energie

16. února 2023 v 10:05,  FanBlog

895.jpg

Tak nám zabili Ferd… pardon, tak nám skončila repre pauza! Zbývá pár posledních zápasů před play off. Sparta začala čtyřzápasovou venkovní sérii na ledě Karlových Varů. Ty nastoupily ve velmi oslabené sestavě a bylo to znát. Sparta zvítězila v pohodovém tempu 6:3. Chvilkami až moc pohodovém.

Když jsem ještě trénoval, tak jsem říkal, že existují prohrané zápasy, při kterých není co vytknout, a zároveň vítězné zápasy, kdy je třeba vytýkat. Včerejší zápas spadá do této definice. Pokud někdo sledoval zápas jen dle Livesportu, tak si asi ťuká na čelo až se mu důlek vytváří. Ale mně se naše hra moc nelíbila. Hráčům Energie právě veličina z jejich názvu celkem chyběla, tohle nebyly ty rychle kontrující Vary. A my, místo toho, abychom na soupeře vletěli, odskočili a v klidu si zahráli hokej, jsme bohužel začali s tím zahráním si. Naše hra byla pomalá a lehkovážná, místy bohorovná. Přesilovky byly tragicky pomalé, bez pohybu, bez nápadu. Takhle hrát proti někomu, kdo by měl víc sil, než včerejší soupeř, tak by to zavánělo nepříliš pohledným výsledkem. Co mi vadí nejvíc je, že jsme se prostě přizpůsobili tempu Varů, místo toho abychom diktovali tempo. Ale abych jen nekritizoval, některé naše akce byly okulahodící, několik pár pěkných ťukesů se rozhodně našlo. Utkání by asi skončilo vyšším rozdílem nebýt brankáře Lukeše. A dobrá byla opět naše oslabení.

Honza Buchtele včera opět skóroval, tentokrát dvakrát, k tomu si připsal i jednu asistenci. Od Spengler Cupu se Buchta neuvěřitelně chytil. Před tímto turnajem měl čtyři body za 1+3. V období po Spengleru je na třinácti bodech (8+5). Parádní fazona! Opět se mi celkem líbil i Kempný, i když na přesilovce často puk předržel. V bráně nastoupil Kořen a měl to hodně těžký. Měl pasáže v zápase, kdy nejakčnější věc okolo jeho branky bylo odklízení sněhu. Dostal sice tři branky, ale co s nimi mohl dělat? První byla dorážka z brankoviště, třetí byl do prázdné. A druhý vypadal na první pohled všelijak, ale hráč Varů to trefil náramně. Takže celkově bych řekl, že dobrý výkon.

Už zítra nás čeká další výjezd, tentokráte se ze západu přesuneme na jih Čech, neboť zavítáme do Českých Budějovic. A tam nás nebude čekat vůbec nic jednoduchého, neboť Motor dělí jeden jediný bod od posledního Kladna. Tento zápas by mohl být dobrá prověrka před play off, neboť hráči českobudějovického celku už s ním začali. Tak uvidíme, doufám, že se nám povede naplno bodovat a budeme pokračovat ve stíhací jízdě za druhým místem.

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.