Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Výhra nad lídrem

6. února 2023 v 13:35,  FanBlog

894.jpg

Když se ohlédneme, vidíme za sebou velmi úspěšný víkend. Poté, co si Sparťané vyšlápli na druhé Vítkovice se jim povedlo porazit i druhého soupeře, který se drží nad nimi v tabulce, na pardubické Dynamo. Po výhře 4:2 protáhli domácí neporazitelnost na sedm utkání, ze kterých brali všech 21 bodů.

Byl to na pohled zajímavý zápas ve vysokém tempu, kterému i prospěla rychlá úvodní branka, byť byla v naší síti. Spíš by se dalo říct, že se jednalo o hokejovou bitvu v pravém slova smyslu. Hrálo se důrazně, ale ne zákeřně. Dojíždělo se ke gólmanům, ale nebyly vidět nějaké sekery nebo brzdy se záměrem brankáře soupeře osprchovat. Zápas rozhodly, stejně jako ve Vítkovicích, naše přesilovky, které byly opět účinné. Zároveň je dobře, že se nám povedla i oslabení, což proti v útoku nabušenému Dynamu není k zahození. Nicméně se nám zas a znovu nepovedlo zachytit začátek zápasu. Pardubice na nás vlétly a můžeme děkovat hokejové štěstěně a Kovymu, že byl stav 1:1 a ne 0:3. Je to náš opakovaný problém, který se nám nedaří vyléčit. Zejména první lajna soupeře si u nás dělala, co chtěla. Naštěstí se nám to povedlo přežít, a ještě díky Tomáškovi s Buchtelem vyrovnat. Od druhé třetiny už jsme zachytili tempo soupeře a bylo to na herním projevu znát.

Skvěle spolupracovala ex-pardubická dvojice David Tomášek a Honza Buchtele. U první branky Tomas skvěle našel Buchtu, při vítězném gólu zase Honza skvěle clonil brankáři. Další gólově vydařené představení nám předvedl kapitán Michal Řepík, který dvakrát skóroval z oblíbené pozice na přesilovce. V bráně nastoupil Kovy a chytal parádně, i když je to u něj standard, tak pořád nevycházím z údivu, kolikrát nám dá šanci zápas vyhrát svým skvělým výkonem. S brankami moc nadělat nemohl, naopak ještě skvěle zachytal. Výborná práce a jsem rád, že bylo potvrzeno, že má smlouvu na příští rok.

Teď nás čeká týden volna a klidu, je tu opět reprezentační přestávka, tentokráte asi nejklidnější, kterou jsme letos zažili, tedy žádné přestupy (neboť přestupák je minulostí) a žádné změny trenérů. Po pauze nás čeká série čtyř venkovních utkání (Vary, Motor, Liberec, Kladno) a doma se Sparta představí až 26. února v zápase proti Třinci. Pevně doufám, že se nám i nadále bude dařit a to druhé místo nakonec získáme!

Maximus

Foto: Facebook HC Sparta Praha

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.